Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

»

Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi


Miasto:Łódź
Rok założenia:
Ilość studentów:

Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi jest niepubliczną wyższą szkołą zawodową, utworzoną na podstawie pozwolenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu (wpis do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych pod numerem 124). Założycielem uczelni jest mgr Małgorzata Cyperling, pełniąca jednocześnie funkcję kanclerza WSP.

Uczelnia posiada charakter świecki. Jest niezależna ideologicznie i politycznie. W swojej działalności kieruje się zasadami wolności kształcenia, upowszechniania wiedzy oraz wolności badań naukowych. Uczelnia prowadzi działalność konsultacyjną i oświatową na rzecz społeczności lokalnych i regionalnych oraz zainteresowanych osób i instytucji.

Małgorzata Cyperling, Kanclerz WSP: "Do pracy w uczelni zaprosiliśmy wysoko wykwalifikowanych, cenionych pedagogów, wykładowców z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym i znaczącym dorobkiem naukowym."

Dorota Podgórska-Jachnik, pierwszy Rektor WSP: "Jesteśmy jedyną wyższą szkołą pedagogiczną w regionie łódzkim. Celem uczelni jest staranne wykształcenie nowoczesnych pedagogów dla potrzeb szkoły i oświatowych placówek pozaszkolnych."