Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

»

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu


Miasto:Poznań
Rok założenia:1919
Ilość studentów:12000

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (daw. Akademia Rolnicza im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu) – uczelnia wyższa w Poznaniu. Prawie cały kampus znajduje się w dzielnicy Sołacz  będącej częścią Jeżyc - jednej z adminstracyjnych dzielnic Poznania. Siedziba władz uczelni (rektorat i dziekanaty) mieści się w budynku Collegium Maximum przy ul. Wojska Polskiego 28.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oferuje kształcenie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I, II i III (doktoranckich) stopnia oraz 18 studiach podyplomowych. Obecnie edukuje się ponad 12 tysięcy studentów na 8 wydziałach, w tym około 8 tysięcy na 20 kierunkach studiów stacjonarnych.

Szeroki wachlarz edukacyjny obejmuje wiele interesujących specjalności, od agronomi, gospodarki leśnej, ochrony środowiska leśnego, przedsiębiorczości leśnej, poprzez agroturystykę, meblarstwo architekturę krajobrazu, gospodarkę przestrzenną do biotechnologii, dietetyki, towaroznawstwa, biologii stosowanej oraz specjalności społeczno-ekonomicznych. W ramach programu Erasmus i innych projektów unijnych studenci mają możliwość odbywania części studiów na uczelniach zagranicznych.

Studenci mogą realizować swoje zainteresowania działając w 15 kołach naukowych. Czas studiów to dla żaka nie tylko nauka, swoje pasje kulturalne może rozwijać w trzech zespołach artystycznych: Zespole Pieśni i Tańca „Łany”, Chórze Kameralnym „Coro Da Camera” i Zespole Trębaczy Myśliwskich „Venator”.

Dla miłośników sportu otworem stoi Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego z kilkunastoma sekcjami. Treningi odbywają się na nowo oddanej do użytku kompleksowej hali sportowej przy ulicy Dojazd. Najlepsi zawodnicy otrzymują stypendia za wyniki w sporcie. Kształceniem i działalnością naukowo-badawczą zajmuje się około 850 nauczycieli akademickich, w tym 150 profesorów tytularnych.

Uczelnia współpracuje z około 100 ośrodkami akademickimi oraz instytucjami badawczymi na całym świecie. Praktyczna działalność badawcza prowadzona jest także w 12 własnych Rolniczych i Leśnych Zakładach Doświadczalnych oraz 5 Centrach Doskonałości. Znakomita kadra, nowoczesne laboratoria i wysokie standardy nauczania gwarantują absolwentom interesującą pracę po ukończeniu edukacji.