Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

»

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy


Miasto:Bydgoszcz
Rok założenia:1969
Ilość studentów:15500


Studiuj na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest największą uczelnią w Bydgoszczy, z ponad 40-letnią tradycją, z roku na rok wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną, dostosowując ja do potrzeb rynku pracy i waszych oczekiwań.
Do waszej dyspozycji oddajemy 30 kierunków studiów oraz kilkadziesiąt specjalności na studiach pierwszego i drugiego stopnia, na których możecie studiować w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (zaocznym). 
Studiując na naszym Uniwersytecie, możecie korzystać z oferty stypendialnej (stypendia naukowe, socjalne, sportowe, a dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością – stypendia specjalne). Do Waszej dyspozycji przygotowaliśmy ponad 600 miejsc w centrum miasta. Znajdują się w centrum miasta, blisko uczelni, oba akademiki są wyremontowane i dobrze wyposażone, by zapewnić Wam jak najlepsze warunki do nauki i odpoczynku. I jeszcze jedno – dostęp do Internetu wliczony jest w cenę pokoju!

Nauka na naszym uniwersytecie odbywa się pod kierunkiem kompetentnej kadry naukowo-dydaktycznej. Studenci kierunków ścisłych, przyrodniczych i technicznych korzystać mogą z bogatej bazy laboratoryjnej. Uzupełnieniem dyplomu uniwersyteckiego może być uprawnienie do nauczania w szkolnictwie, które można zdobyć podczas studiów po ukończeniu dodatkowego kursu. Uwaga - wszystkie kierunki studiów przeszły pozytywną weryfikację Państwowej Komisji Akredytacyjnej dbającej o jakość kształcenia w polskich uczelniach!

Co będziecie robić po zajęciach? – To zależy tylko od Was :) Oferujemy Wam szeroki wachlarz możliwości, od kół naukowych począwszy, poprzez zajęcia sportowe, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, na działalności kulturalnej skończywszy. Każdy na uczelni znajdzie coś dla siebie, koła naukowe, seminaria, spotkania  z ciekawymi gośćmi, imprezy, festiwale. Wielu studentów angażuje się w działalność wolontariacką, wspiera ich Akademickie Centrum Wolontariatu, organizujące różnego rodzaju akcje charytatywne. Działalność akademickiej braci wspiera Samorząd Studencki. Możliwości jest wiele, czekamy na Was i wasze pomysły.

Zaraz po rozpoczęciu studiów warto zainwestować w swoją przyszłość, zapisać się do koła naukowego, na dodatkowe zajęcia, rozpocząć praktyki. W Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego działa Biuro Karier, które pomaga znaleźć pracę studentom i absolwentom, a także pośredniczy w organizowaniu praktyk w wymarzonym miejscu pracy i podpowiada jak odnaleźć się na rynku pracy. Możecie uczestniczyć w szkoleniach z zakresu doradztwa zawodowego i nie tylko. A może masz pomysł na swój biznes, pierwsze kroki pomoże ci postawić Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. 

A może wymiana studencka?
Nasi studenci mogą korzystać z oferty programów wymiany studenckiej w kraju i za granicą. Program MOST umożliwia studiowanie na innej polskiej uczelni, nasz Uniwersytet uczestniczy też w programach międzynarodowych m.in. Lifelong Learning Programme (Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig). Chcesz pojechać na studia za granicę? Nic prostszego. Wspieramy tych, którzy chcą przekonać się, jak studiuje się w innych państwach. UKW bierze udział w programie wymiany Erasmus, umożliwiającym wyjazdy studentom i pracownikom. Współpracuje z prawie 50 uczelniami zagranicznymi z: Bułgarii, Czech, Finlandii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Litwy, Francji, Szwajcarii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Portugalii, Turcji. 

Sprawdźcie nas, bo dodajemy, pomnażamy, potęgujemy!