Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

»

Politechnika Wrocławska


Miasto:Wrocław
Rok założenia:1945
Ilość studentów:32900


Politechnika Wrocławska co roku zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych i jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Potwierdzeniem tego są liczne sukcesy studentów, błyskawiczne kariery absolwentów oraz osiągnięcia tutejszych naukowców.

Nie bez powodu o Politechnice Wrocławskiej mówi się, że jest uczelnią nieograniczonych możliwości: poza standardowymi programami nauczania można wybrać indywidualny tok kształcenia lub kontynuować studia II stopnia w wybranej specjalności w języku angielskim, rozwijać swoje pasje w licznych stowarzyszeniach, organizacjach studenckich i kołach naukowych. Kontakty z międzynarodowymi ośrodkami naukowo-badawczymi dają szansę kształcenia za granicą, a współpraca z renomowanymi firmami gwarantuje staże i praktyki już w trakcie studiów.
Przy uczelni działa AZS z ponad 30 sekcjami, których zawodnicy rywalizują z najlepszymi m.in. w: szachach, brydżu czy w regatach ósemek wioślarskich Odra Cup. Podczas olimpiady w Pekinie w 2008 roku medale zdobyli sportowcy związani z Politechniką Wrocławską: Maja Włoszczowska i Paweł Rańda.
Doskonałej jakości sprzęt, będący wyposażeniem licznych laboratoriów, pozwala na tworzenie wciąż nowych wynalazków i urządzeń. Tylko w ciągu kilkunastu miesięcy powstały na Politechnice Wrocławskiej: Wielki Zegar Binarny (BBC), stworzony przez studentów z koła naukowego MOS, system do rozpoznawania i zamiany mowy na tekst, przeznaczony dla branży medycznej, elektroniczny nos, zamieniający zapach na sygnał elektryczny, możliwy do odczytania na ekranie komputera w postaci obrazu. Studenci Koła Naukowego KoNaR skonstruowali takie roboty, jak Samuel czy Roman – gwiazdy uczelni, przynoszące najwyższe nagrody na międzynarodowych konkursach. Członkowie Jet Stream z Akademickiego Klubu Lotniczego stworzyli model samolotu o nazwie Samarama, który zajął czwarte miejsce w konkursie „Aero Design West”, rozgrywanym na lotnisku Van Nuys w Kalifornii. 
Zaplecze techniczne uczelni jest wciąż unowocześniane – niedawno powstały chociażby: pracownia badań emisji spalin i gazów odlotowych, pracownia tyfloinformatyczna dla niewidomych i niedowidzących studentów oraz mobilne laboratorium badawcze w postaci nowoczesnego pojazdu, które może przyśpieszyć prace remontowo-budowlane w mieście.
Studentom Politechniki Wrocławskiej nie brakuje również chęci do zabawy. Najlepszym tego przykładem są Juwenalia, podczas których odbywa się Noc Grilli na Wittigowie, inicjatywa P.I.W.O., czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy czy Rajd o Puchar Rektora. Rajdów samochodowych w ciągu roku organizuje się tu więcej – jest także Konkursowa Jazda Samochodem o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego.