Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

Zakład Wytwarzania Artykułów Ściernych ANDRE ABRASIVE ARTICLES - Robert Andre

http://andre.com.pl/ »
Branża:Produkcja/Przemysł
Wielkość firmy: duży pracodawca (50-249 pracowników)
Rok założenia:1987

Praktyki i staże:

Rekrutacje na praktyki: nie
Rekrutacje na staże: nie
Zakład Wytwarzania Artykułów Ściernych powstał w 1987 r. w Kole, przy ul. Poniatowskiego 5, w wynajmowanych pomieszczeniach gospodarczych, jako spółka cywilna, produkując głównie segmenty ścierne do szlifowania płaszczyznowego dla potrzeb przemysłu zbrojeniowego. 
 
W 1990 roku, po przekształceniu własnościowym, przeniesiono produkcję do nowo wybudowanej hali w Kole, przy ul. Przemysłowej 10 i rozpoczęto intensywny rozwój firmy pod obecną nazwą. Przyjęty od początku program rozwoju, realizowany konsekwentnie, przyniósł rezultaty w postaci wybudowania hal produkcyjnych wyposażonych w nowoczesne urządzenia do produkcji ściernic, magazynów i pomieszczeń biurowych. Równolegle przebiegała przemyślana rekrutacja pracowników, dostosowana do faktycznych potrzeb Zakładu, oraz były kontynuowane prace nad uruchomieniem innowacyjnych technologii wytwarzania, skutkujące znacznym rozszerzeniem asortymentu i jakości produkowanych wyrobów.
W chwili obecnej firma ANDRE projektuje i produkuje szeroki asortyment uniwersalnych i specjalnych narzędzi ściernych wykonywanych z materiałów ściernych twardych ze spoiwem żywicznym i ceramicznym. Narzędzia te przeznaczone są do precyzyjnego i zgrubnego szlifowania i przecinania różnych materiałów: stali, żeliwa, stali nierdzewnych, betonu, ceramiki itp. Wyroby te sprzedawane są w Polsce, na rynkach europejskich, a nawet na innych kontynentach.

Nowoczesna technologia oraz najlepszej jakości surowce w połączeniu z doświadczoną załogą, staranną kontrolą, w oparciu o wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2008 – gwarantują wysoką jakość oferowanych narzędzi ściernych. Istotnym elementem permanentnego rozwoju firmy jest współpraca z ośrodkami naukowymi w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Łodzi, udział w krajowych i zagranicznych imprezach targowych, a także konsultacje ze specjalistami i ekspertami w kraju i za granicą.

W okresie intensywnego rozwoju Zakład otrzymał szereg (ponad 20) prestiżowych wyróżnień, nagród i odznaczeń, zarówno stopnia regionalnego, krajowego i międzynarodowego – we wszystkich dziedzinach ocenianej działalności.
Gremia oceniające pracę Zakładu, jego produkcję, pozycję na rynku i warunki pracy zatrudnionych ludzi i ich specjalistyczne kwalifikacje wysoko oceniły działalność przedsiębiorstwa na rzecz ochrony środowiska, jego politykę jakości oraz stan bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zakład spełnia wymagania związane z ochroną środowiska, które wynikają z obowiązującego prawa.

Równolegle z realizację swych działań, Zakład stale doskonali proces produkcyjny, poprzez wdrażanie nowatorskich rozwiązań w oparciu o współpracę z placówkami naukowo – badawczymi. Produkuje narzędzia profesjonalne, spełniające standardy światowe w zakresie walorów użytkowych.

Główne produkty:


produkt [foto] Ściernice do przecinania stanowią liczną i popularną grupę narzędzi ściernych uniwersalnych i specjalnych przeznaczonych do przecinania różnych materiałów.
Stosowane są powszechnie na budowach, w wytwórniach konstrukcji stalowych, w stoczniach, zakładach budowy maszyn, w hutach, w przemyśle odlewniczym, chemicznym i innych, a także w mniejszych warsztatach i narzędziowniach.
W zależności od wielkości i wymagań współpracują z różnymi szlifierkami – przecinarkami.
Ściernice te są wzmocnione mechanicznie – zbrojone, przeznaczone do pracy z prędkością 80 m/s i 100 m/s (specjalne wzmocnienie).
produkt [foto] Ściernice ze spoiwem ceramicznym stanowią najliczniejszą grupę narzędzi ściernych uniwersalnych i specjalnych.
Służą zazwyczaj do precyzyjnego szlifowania różnych materiałów i ostrzenia narzędzi skrawających, w operacjach szlifowania płaszczyzn, wałków w kłach i bezkłowo, otworów, szlifowania profilowego i kształtowego, a także do prac warsztatowych i do obróbki zgrubnej.