Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

Versita

http://versita.com/ »
Branża:IT
Wielkość firmy: korporacja (>250 pracowników)
Rok założenia:2001

Praktyki i staże:

Rekrutacje na praktyki: Cały rok
Rekrutacje na staże: tak
Versita jest wiodącym wydawcą oraz dystrybutorem elektronicznych publikacji naukowych w Europie Środkowej i Wschodniej, a także dostawcą renomowanych rozwiązań technologicznych do publikacji elektronicznej jak MetaPress, Editorial Manager, Ebrary. Portfolio Versity obejmuje obecnie ponad 200 czasopism naukowych publikowanych we współpracy z czołowymi światowymi wydawnictwami Springer i De Gruyter. Versita publikuje obecnie jedenaście własnych czasopism z dziedzin takich jak biologia, chemia, matematyka, medycyna, fizyka, których celem jest popularyzacja wysokiej jakości badań naukowych w krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

Firma została założona w 2001 przez Jacka Ciesielskiego i przez ostatnie 9 lat bardzo dynamicznie się rozwija, stale powiększając swój udział w rynku publikacji oraz dystrybucji treści elektronicznych. Niezwykle istotnym momentem dla rozwoju firmy było podpisanie w 2006 roku umowy z wydawnictwem Springer, na mocy którego Versita stała się jego wyłącznym partnerem w Europie Centralnej w zakresie wydawania czasopism naukowych. Podobną umowę podpisaliśmy też w 2009 roku z wydawnictwem De Gruyter. Atrakcyjność conceptu Versity została potwierdzona m.in. przez inwestycję Ambient Sound Investments (ASI) – funduszu właścicieli popularnego serwisu Skype, którzy w 2008 roku nabyli 20% udziałów w firmie, inwestując w projekt 400 tyś euro.


Versita to trzy linie biznesowe: Versita Publishing, Versita Open i Versita Library.
Versita Publishing poświęcona jest czasopismom wydawanym wraz z wydawnictwem Springer oraz książkom wydawanym z wydawnictwem De Gruyter. Wszystkie te tytuły wydawane są w modelu subskrypcyjnym. Drugim modelem jest Open Access, dla którego powstała Versita Open. Jest to jedna z czołowych platform Open Access na świecie, udostępniająca całe zawartości czasopism naukowych należących do różnych wydawnictw uniwersyteckich, stowarzyszeń i instytucji badawczych. Ostatnim filarem naszej działalności jest Versita Library (Versita.pl). Jest to platforma internetowa oferująca elektroniczne książki i czasopisma akademickie, naukowe i fachowe dla klientów instytucjonalnych (biblioteki, instytuty naukowe, firmy) oraz indywidualnych (studenci, naukowcy oraz przedstawiciele grup zawodowych: prawnicy, lekarze, księgowi, inżynierowie, itp.) Misją platformy jest zapewnienie możliwie najszerszego dostępu do wiedzy w segmencie akademickim, naukowym i fachowym. Serwis z założenia jest prosty w obsłudze i nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania w celu przeglądania publikacji. Ponadto umożliwia różne opcje dostępu do publikacji, w dowolnym miejscu i czasie, 24/7, przez nieograniczoną liczbę użytkowników.