Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

Mecalux

http://www.mecalux.pl »
Branża:Produkcja/Przemysł
Wielkość firmy: korporacja (>250 pracowników)
Rok założenia:

Praktyki i staże:

Rekrutacje na praktyki: tak
Rekrutacje na staże: nie
Firma Mecalux posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie na rynku systemów składowania. Dysponuje jedenastoma centrami produkcyjnymi na całym świecie (w Hiszpanii, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie i Brazylii.) oraz prowadzi sprzedaż w ponad 70 krajach. Jest obecnie liderem w branży na rynku hiszpańskim oraz zajmuje trzecią pozycję w światowym rankingu swojego sektora. Mecalux specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży oraz świadczeniu usług związanych z regałami magazynowymi, automatyką magazynową oraz innymi rozwiązaniami dotyczącymi systemów składowania. 

Firma Mecalux Sp. z o.o. rozpoczęła działalność produkcyjną w 2001 roku. Gliwicka fabryka ma swoje korzenie w Hiszpanii, gdzie w 1966 roku powstał pierwsza fabryka. Od chwili założenia firmy, gama produktów była systematycznie poszerzana. Obecnie obejmuje ona wszelkiego typu regały paletowe, półkowe i wspornikowe, podesty, pomosty oraz najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie składowania – automatykę magazynową. 

Rok 2005 przyniósł naszej fabryce wiele pozytywnych zmian. Została podjęta decyzja o budowie sieci sprzedaży na terenie Polski. W ramach ekspansji spółki powstawały kolejno biura handlowe w Warszawie, Poznaniu, Gdyni, Krakowie i Wrocławiu. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił również na przejęcie przez Mecalux Sp. z o.o. obsługi dystrybutorów produktów Mecalux zza wschodniej granicy. W związku z poszerzaniem produkowanego asortymentu, wzrastającym popytem na oferowane produkty, a co za tym idzie koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych, podjęto decyzję o rozbudowie fabryki regałów oraz budowie drugiego zakładu produkcyjnego – fabryki automatyki i robotyki magazynowej. Wszelkie prace zostały zakończone w 2006 roku. Przeprowadzenie tych inwestycji zwiększyło całkowitą powierzchnię gliwickiego centrum produkcyjnego do 53 500 m2, dzięki czemu nasza fabryka jest obecnie największym z, należących do Grupy Mecalux, zakładów produkcyjnych na całym świecie.

Silna pozycja Mecalux Sp. z o.o. zaowocowała realizacją coraz bardziej ambitnych celów. W 2007 roku w Czechach rozpoczęła działalność spółka Mecalux Česká Republika, a we wrześniu 2009 biuro na Słowacji. Przejęty został również zarząd nad niemieckim oddziałem grupy: Mecalux GmbH, co sprawiło, iż Mecalux Sp. z o.o. stał się odpowiedzialny również za rozwój rynku austriackiego i holenderskiego. Natomiast w Polsce – biuro handlowe w Warszawie zmieniło swój charakter i zostało naszym centrum dystrybucyjnym na północną i centralną Polskę. Poza dynamicznym rozwojem na rynku polskim, rynku Europy Centralnej i Zachodniej, stale powiększane jest grono naszych wschodnich dystrybutorów, do których ostatnio dołączyły Słowenia i odległy Kazachstan. Mecalux Sp. z o.o. w ciągu kilku lat swej obecności na rynku przekształcił się, z zakładu produkującego na potrzeby hiszpańskiego założyciela, w centrum obsługi całej Europy Środkowej i Wschodniej. 

Stały rozwój nowych rynków powoduje, iż Mecalux Sp. z o.o. każdemu Kandydatowi oferuje pracę w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia w renomowanej firmie o ogólnoświatowym zasięgu działania.