Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

LUVENA S.A.

http://www.luvena.pl »
Branża:Produkcja/Przemysł
Wielkość firmy: korporacja (>250 pracowników)
Rok założenia:1914

Praktyki i staże:

Rekrutacje na praktyki: Kwiecień - Czerwiec
Rekrutacja do działów: Luvena S.A. oferuje uczniom oraz studentom możliwość odbycia praktyk zawodowych oraz dyplomowych we wszystkich wydziałach firmy.
Czas trwania praktyk: 1 miesiąc
Okres trwania praktyk: Czerwiec - Wrzesień
Rekrutacje na staże: nie
Chcemy być firmą, która produkuje i sprzedaje największą ilość najwyższej jakości nawozów, i jako lider w branży, ma najsilniejszy wpływ na wyznaczanie nowych standardów produkcji i sprzedaży na polskim rynku. Pragniemy również utrzymać pozycję czołowego w kraju producenta chemikaliów oraz zwiększać stale swój udział w rynkach zagranicznych, w segmencie produktów, jakie pozostają domeną firmy.

Początki działania Luveny S.A., producenta nawozów oraz impregnatów do drewna, sięgają roku 1914 i wiążą się z nazwiskiem dr Romana Maya - wielkopolskiego przemysłowca i nauczyciela. Działalność koncernu została przerywana w roku 1939. Produkcję wznowiono dopiero po wojnie, wtedy też Zakład został upaństwowiony.

Lata powojenne to rozwój firmy, inwestycje i poszerzanie asortymentu produktów. Podobnie jak cały przemysł, u progu lat 90. Zakłady wchodzą w czas gospodarki rynkowej, by po czterech latach przemian (1994 r.) przekształcić się w Spółkę Akcyjną. Rok później Zakłady Chemiczne Luboń S.A. zostają włączone do programu Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, w ramach którego funkcjonują do roku 1999. W tym czasie kontrolę nad firmą przejmuje bowiem Spółka "Luboń Management", złożona przez kadrę kierowniczą zakładów.

Rok 2002 to dla Spółki czas kolejnych zmian organizacyjnych. Firma Luboń  Management spółka  z o.o. przejmuje Zakłady Chemiczne  Luboń  S.A. W  wyniku tego połączenia powstaje organizm gospodarczy, który od tego momentu funkcjonuje pod nazwą Zakłady Chemiczne LUBOŃ sp. z o.o.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa sprawił, iż do podstawowej działalności, jaką jest produkcja i sprzedaż nawozów dołączyły inne rodzaje biznesu, jak np. rozwój centrum logistyczno-magazynowego. Biorąc pod uwagę dalsze perspektywy rozwojowe zarząd fimy podjął decyzję najpierw o przekształceniu Spółki na powrót w Spółkę Akcyjną co miało miejsce 30 kwietnia 2008 roku a następnie zmianie nazwy na Luvena Spółka Akcyjna, co nastąpiło 1 lipca 2008 roku.

Mobilizujemy do wzrostu ...

rośliny – dostarczając im optymalną ilość składników pokarmowych w nawozach typu Lubofos, Lubofoska, Luboplon i Superfosfat
klientów i użytkowników – oferując bezpłatny program doradztwa nawozowego
siebie – inwestując w rozwijanie nowoczesnych linii technologicznych
konkurencję – podnosząc nieustannie standardy produkcji i sprzedaży nawozów

Główne produkty:


produkt [foto] * Nawozy
Oferta zbudowana jest w oparciu o różnorodną gamę nawozów wieloskładnikowych, zarówno uniwersalnych, jak i specjalistycznych, przygotowanych pod uprawy konkretnych roślin. Proponowane są nawozy granulowane, blendingi (mieszanki) oraz nawozy pyliste.
produkt [foto] * Impregnaty
Firma produkuje impregnaty chroniące drewno przed działaniem grzybów, owadów i ognia. Również środki dające ochronę przed działaniem jednego, konkretnego czynnika, jak również trójfunkcyjne. Na specjalne zamówienia produkowane są impregnaty dostosowane do szczególnych wymagań. W skład oferty wchodzi również impregnat do tkanin.
produkt [foto]
* Chemikalia
To oferta specjalistyczna typu B2B. Wśród proponowanych chemikaliów znajdują się środki stosowane w przemyśle ceramicznym, kwasy niezbędne przy obróbce szkła, żelaza, aluminium, katalizatory wykorzystywane w przemyśle włókienniczym przy wykańczaniu tkanin...