Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

Kimball Electronics Poland Sp. z o.o.

http://www.kimball.com »
Branża:Produkcja/Przemysł
Wielkość firmy: korporacja (>250 pracowników)
Rok założenia:1954

Praktyki i staże:

Rekrutacje na praktyki: Cały rok
Rekrutacja do działów: Działy Inżynieryjne (Dział Technologii Testowania, Dz. Inżynierii Przemysłowej, Dz. Inżynierii Produktu)
Działy Jakościowe
Dział Finansowy
Sekcja Logistyki
Sekcja Zakupów
Dział Produkcji Medycznej
Dział Inżynierii Medycznej
Dział Inżynierii Małoseryjnej
Czas trwania praktyk: 1 miesiąc
Okres trwania praktyk: Cały rok
Rekrutacje na staże: Kwiecień - Maj
Rekrutacja do działów: Działy Inżynieryjne (Dział Technologii Testowania, Dz. Inżynierii Przemysłowej, Dz. Inżynierii Produktu)
Dział Inżynierii Medycznej
Dział Inżynierii Małoseryjnej
Czas trwania stażu: 3 miesiące
Okres trwania stażu: Lipiec - Wrzesień


Kimball Electronics Poland jest firmą produkcyjną należącą do Kimball Electronics Group zatrudniającego około 3500 osób na całym świecie. Zajmujemy się m.in. produkcją wyrobów elektronicznych dla klientów motoryzacyjnych, pakowaniem i konfekcjonowaniem produktów dla klientów medycznych oraz wieloasortymentową produkcją małoseryjną na potrzeby różnych branż głównie medycznej i przemysłowej. Odpowiadamy na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, dzięki elastyczności w działaniu oraz dbałości o najwyższą jakość i konkurencyjną cenę. Wyróżniają nas też wysoko wykwalifikowani i zaangażowani pracownicy oraz rozwinięta technologia produkcji. Wyroby przez nas produkowane trafiają do naszych klientów w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji i znajdują się w samochodach najbardziej znanych producentów.
 
Kimball Electronics Poland jest obecny w Polsce od 10 lat, ale historia jego zakładu produkcyjnego w Poznaniu liczy ponad 50 lat. W Kimball Electronics Polandtrzy Piony Operacyjne: Medyczny, Wielkoseryjny, Małoseryjny. W każdym z nich funkcjonują dedykowane im działy produkcji, inżynieryjne, planowania oraz kierownicy programu. 

W Pionie Operacyjnym Produkcji Medycznej potrzebna jest w różnym stopniu i zależnie od stanowiska znajomość norm obowiązujących w tej branży zarówno w Polsce, jak i Stanach Zjednoczonych. Pracownicy na stanowiskach inżynieryjnych zajmują się wdrażaniem do produkcji wyrobów medycznych. Podczas swojej pracy inżynierowie procesu korzystają z  narzędzi lean manufacturing oraz 6sigma w celu zapewnienia jak najwyższej efektywności procesów produkcyjnych. Natomiast inżynierowie produktu odpowiedzialni są za tworzenie specyfikacji wyrobów  oraz pełnienie nadzoru nad ich szatą graficzną.

W Pionie Operacyjnym Produkcji Wielkoseryjnej obowiązują normy jakościowe i wymogi branż motoryzacyjnej i elektronicznej. Są tu trzy działy inżynieryjne wchodzące w skład Pionu Technicznego. Pracownicy Działu Inżynierii Przemysłowej zajmują się wdrażaniem, nadzorowaniem i rozwijaniem procesów produkcyjnych. Rolą Działu Inżynierii Produktu jest tworzenie dokumentacji wyrobów i specyfikacji komponentów. Dział Technologii Testowania wdraża, rozwija oraz nadzoruje procesy testowania wyrobów. Na stanowiskach inżynieryjnych  potrzebna jest tu wiedza z zakresu automatyki, elektroniki, robotyki, mechatroniki i dziedzin pokrewnych.

W Pionie Operacyjnym Produkcji Małoseryjnej realizowana jest produkcja krótkich serii produktów (tzn. poniżej 100,000 szt. rocznie) o zróżnicowanym asortymencie na potrzeby klientów z branży medycznej, przemysłowej bądź systemów zabezpieczeń. Normy i wymogi tu obowiązujące zależą od potrzeb klienta, np. ISO9001 bądź ISO13485. Na stanowiskach inżynieryjnych  potrzebna jest wiedza z zakresu automatyki, elektroniki, robotyki, mechatroniki i dziedzin pokrewnych.