Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

Cyfrowy Polsat S.A

www.cyfrowypolsat.pl »

Praktyki i staże


Program Praktyk i Staży

 

Cyfrowy Polsat otwarty jest na współpracę z osobami, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Z myślą o studentach i absolwentach organizujemy co roku Program Praktyk Letnich i Program Stażowy 'Cyfrowa Kariera'.


Praktyki i staże realizowane są w różnorodnych obszarach firmy – w zależności od edycji programów są to m.in.: IT, Marketing, Finanse, Prawo, i in. Praktyki i staże są płatne. Program Praktyk Letnich trwa 3 miesiące (najczęściej lipiec-wrzesień), natomiast Program Stażowy ‘Cyfrowa Kariera’ trwa 6 miesięcy (najczęściej maj-październik).


PROGRAM PRAKTYK I STAŻY W GRUPIE CYFROWY POLSAT TO:

 

·    szansa na zdobycie cennego doświadczenia w renomowanej firmie

·    nauka od ekspertów w swojej dziedzinie

·    realizacja ciekawych projektów w różnorodnych obszarach firmy

·    płatna, 3- lub 6-cio miesięczna współpraca

·    możliwość dołączenia do zespołu Cyfrowego Polsatu po zakończeniu programu

 

Więcej informacji o praktykach i stażach znajdziesz na naszej stronie internetowej:

cyfrowypolsat.pl/praca

 

 

Co o programie praktyk mówi jego uczestnik?

 

Tomasz Gutkowski – obecnie Młodszy Specjalista w Sekcji Rozwiązań Internetowych

Jak dowiedziałeś się o praktykach w Cyfrowym Polsacie i dlaczego się na nie zdecydowałeś?

 

O „Programie Praktyk Letnich” w Cyfrowym Polsacie usłyszałem na Inżynierskich Targach Pracy Politechniki Warszawskiej. Zdecydowałem się na udział w praktykach z kilku powodów. Kluczowym była możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w dynamicznie rozwijającej się firmie. Równie ważny był dla mnie sam zakres praktyk – programowanie w Java. Od początku studiów (Informatyka na Politechnice Warszawskiej) zakładałem, że moja przyszłość zawodowa będzie wiązała się z tym właśnie obszarem. Wiedziałem, że praktyki w Cyfrowym Polsacie będą dobrym krokiem do realizacji tego celu


Co można zyskać biorąc udział w praktykach w Cyfrowym Polsacie?

Przede wszystkim można zdobyć doświadczenie zawodowe, sprawdzić posiadane umiejętności i nabyć nowe, uzyskać wiedzę o danym zawodzie i miejscu pracy, a także poznać oczekiwania potencjalnego pracodawcy. Od strony praktycznej w moim przypadku wyglądało to tak, że w pierwszym etapie – z pomocą Opiekuna i kolegów z zespołu – zostałem przeszkolony w zakresie technologii wykorzystywanych w Sekcji Rozwiązań Internetowych. Następnie sukcesywnie byłem wdrażany do rzeczywistych projektów realizowanych w tym czasie przez sekcję. Dzięki temu miałem okazję stworzyć kilka aplikacji, które zostały zaimplementowane na systemach produkcyjnych. W efekcie moje umiejętności w zakresie programowania w języku Java poszerzyły się na tyle, aby podjąć pracę na stałe w tym obszarze. Przez ten czas nauczyłem się również współpracy w dużym zespole, ponieważ realizacja projektów wymagała dobrego zgrania i efektywnej komunikacji między wszystkimi członkami zespołu.

Czym się aktualnie zajmujesz?

 

Po zakończeniu programu praktyk dostałem ofertę pracy na stanowisku Młodszego Specjalisty - Programisty Java. Aktualnie tworzę aplikacje internetowe, korzystając z wielu różnych technologii. Wyniki moich działań widoczne są m.in. na stronie www.cyfrowypolsat.pl (w ramach internetowego Centrum Obsługi Klienta) i w innych aplikacjach, z których korzystają poszczególne działy wewnątrz firmy. Każdy kolejny projekt traktuję jako nowe wyzwanie, ucząc się za każdym razem czegoś nowego