Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wizytówka

Alior Bank Spółka Akcyjna

http://www.aliorbank.pl/ »
Branża:Bankowość i usługi finansowe
Wielkość firmy: korporacja (>250 pracowników)
Rok założenia:2008

Praktyki i staże:

Rekrutacje na praktyki: nie
Rekrutacje na staże: nie

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku w ramach dwóch pionów: detalicznego i biznesowego.

Strategia banku zakłada zrównoważony i racjonalny rozwój, w oparciu o zasady tradycyjnej i solidnej bankowości: przejrzystość, bezpieczeństwo, stabilność, odpowiedzialność, doradztwo, przedsiębiorczość oraz innowacyjność.

Alior Bank uzyskał rentowność operacyjną w 22. miesiącu działalności, czyli 7 miesięcy wcześniej niż zakładano w biznes planie. W 2011 roku Alior Bank zamierza wypracować zysk na poziomie 150 mln złotych

Bank zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy pochodzą z 33 instytucji finansowych z kraju i zagranicy, z bankowością związani są średnio od 8 lat. Obecnie w Alior Banku pracuje ponad 3 600 osób.

Alior Bank obsługuje już ponad 960 000 Klientów, z czego 80 000 to Klienci biznesowi. Równie dynamicznie rośnie baza depozytów, ich wolumen przekroczył już 13,5 mld złotych. W tym samym czasie bank udzielił ponad 10 mld zł kredytów.

Alior Bank jest laureatem prestiżowych nagród oraz zwycięzcą rankingów, m.in w rankingu tygodnika "Newsweek" przez trzy lata Bank znajdował się wysoko na podium, 2 lata z rzędu zwyciężając w głównej kategorii - "Najlepszy bank detaliczny”. Ponadto miesięcznik "Forbes" przyznał Alior Bankowi 2. miejsce w rankingu "Najlepszy bank dla firm".

Centrala banku znajduje się w Warszawie, natomiast jego zaplecze techniczne i operacyjne zlokalizowane jest w Krakowie. Alior Bank w krótkim czasie zbudował
szeroką sieć dystrybucji. Klienci obsługiwani są w 208 oddziałach własnych oraz ponad 200 placówkach Alior Partner, a także w 8 centrach biznesowych.

Alior Bank jest polską spółką i podlega Komisji Nadzoru Finansowego. Depozyty gromadzone przez Klientów w Alior Banku są objęte gwarancjami Bankowego
Funduszu Gwarancyjnego.