Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

THE WORLD’S MOST ATTRACTIVE EMPLOYERS 2013

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_6c882af2483142993.jpg
 THE WORLD’S MOST ATTRACTIVE EMPLOYERS 2013
Globalnie zmieniające się preferencje studentów doprowadziły do przetasowań pomiędzy najważniejszymi pracodawcami.

Universum Global ujawnia listę firm, które posiadają przewagę konkurencyjną pod względem wizerunku jako pracodawcy. Niemal 200,000 studentów kierunków biznesowych i inżynieryjnych z najlepszych uczelni oceniło, które spośród firm oraz jaka polityka zatrudnienia są najatrakcyjniejsze. Podobnie jak w poprzednich edycjach badania, rankingi zostały stworzone w oparciu o ankiety studentów z 12 największych gospodarek świata: Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Indii, Włoch, Japonii, Rosji, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych.

Ranking biznesowy 2013 pokazuje zaciętą walkę pomiędzy sektorami usług doradczych, bankowości inwestycyjnej oraz dóbr szybkozbywalnych. KPMG – numer dwa w ubiegłorocznym rankingu World’s Most Attractive Employers – spadło o sześć pozycji, a na jego miejsce wskoczył Ernst&Young, który awansował o 4 pozycje.

 „Powodem, dla którego pracodawcy są postrzegani jako atrakcyjni, jest ich silny związek z atrybutami, które studenci postrzegają jako ważne. Można wśród nich wymienić sukces rynkowy, profesjonalne szkolenia i rozwój czy bezpieczeństwo zatrudnienia. Niewątpliwie może to być zaskoczeniem zwłaszcza, że w wizerunek Pokolenia Y wpisują się takie wartości jak odpowiedzialność społeczna biznesu, przyjazne środowisko pracy czy elastyczne warunki pracy” – mówi Petter Nylander, dyrektor wykonawczy Universum.

W rankingu inżynieryjnym firmy z pierwszej dziesiątki pozostały raczej stabilne w porównaniu do ubiegłego roku. Firmy z branży Komputery i Oprogramowanie rywalizują o pierwszą pozycję, która od pięciu lat należy do Google. Microsoft (miejsce 2.) zastąpił IBM (pozycja 3.). Pracodawcy w tym sektorze są mocno kojarzeni z innowacyjnością oraz dobrymi produktami i usługami.  Są to zarazem cechy, które studenci cenią wysoko. Poniżej pierwsza dziesiątka z pięćdziesięciu Najbardziej Atrakcyjnych Pracodawców według rankingu World’s Most Attractive Employers 2013.

Biznes:  1. Google, 2. EY, 3. Goldman Sachs, 4. PwC, 5. Microsoft, 6. Apple, 7. Deloitte, 8. KPMG , 9. Coca-Cola, 10. P&G

Inżynieria: 1. Google, 2. Microsoft, 3. IBM, 4. Apple, 5. BMW Group, 6. GE, 7. Intel, 8. Siemens, 9. Sony, 10. Shell

Pełny ranking znajduje się pod adresem: http://universumglobal.com/ideal-employer-rankings/global-results/


***
Universum jest międzynarodową firmą, która działa w obszarze employer branding od 1988 roku. Universum zapewnia pełną gamę usług związanych z analizą danych, consultingiem strategicznym oraz rozwiązaniami komunikacyjnymi, które pozwalają pracodawcom na lepsze zrozumienie, przyciągnięcie i efektywne pozyskiwanie talentów.
2013-09-18 ,