Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Spowiedź rekruterów, czyli 10 ciekawostek na temat rekrutacji

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_3520f30f9b6686187.png
Spowiedź rekruterów, czyli 10 ciekawostek na temat rekrutacji

O rekrutacji powiedziano już chyba wszystko. Jak pisać CV, co zawrzeć w liście motywacyjnym i jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Dziś zajrzymy do działu HR od kuchni. Serwis behiring.com przygotował ciekawą infografikę z 10 faktami na temat rekrutacji.

Co wyznali rekruterzy? Chociażby to, że podczas wstępnej selekcji otrzymanych CV, na zapoznanie się z każdym przeznaczają bagatela … od 5 do 7 sekund. Chciałoby się zapytać w jaki sposób potrafią tak szybko chociażby przeczytać CV. Lepiej nie pytać, za to dopasować CV do błyskawicznej pracy rekrutera i wyróżnić w dokumencie 5 najbardziej kluczowych informacji pod kątem danego ogłoszenia rekrutacyjnego. Ot, jedna sekunda, jedna informacja.

Zwodnicza może być natomiast umieszczona w infografice informacja, że każdy ma tylko 17% szansy na to, że jego list motywacyjny zostanie przeczytany. Jeśli bowiem nasza kandydatura jest nietrafiona i na podstawie CV rekruter stwierdzi, że nie spełniamy wymagań, albo są lepsi kandydaci, szansę tą należy szacować na 0%. Jeżeli natomiast trafimy w rekruterskie oko, możemy liczyć na przeczytanie listu motywacyjnego. Rada: aplikuj, jeśli jesteś pewny/a, że spełniasz wymagania zawarte w ogłoszeniu rekrutacyjnym.

Buziaczek76@serwer.pl? Podając takiego, lub w równym stopniu nieprofesjonalnego maila można pogrzebać swoją szansę już na starcie i to z 76% pewnością. Mail powinien wyglądać profesjonalnie i poważnie, bo świadczy to o stosunku kandydata do przyszłego pracodawcy. Nic dziwnego, że buziaczek76 trafi do kosza.

Dość szokująco wygląda natomiast informacja, że publikując w CV swoje zdjęcie, można liczyć z 88% pewnością na odrzucenie aplikacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że badanie dla serwisu behiring.com zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, gdzie zamieszczenie zdjęcia jest niedopuszczalnym faux pas. W Polsce zdjęcie kandydata jest mile widziane, tyle że profesjonalne. Podejrzewać można, że fotografia z wakacji, czy w domowym casual’u będzie świadczyła na niekorzyść kandydata w takim samym stopniu jak wysłanie jakiegokolwiek zdjęcia do pracodawcy w Wielkiej Brytanii.

Ostatni wniosek do prezentowanej poniżej infografiki. Każdy kandydat powinien zadbać o swój wizerunek w internecie. 1 na 3 rekruterów odrzuciło kandydata tylko na podstawie negatywnych informacji o nim zamieszczonych w sieci, a 68% specjalistów ds. HR, wyszukuje kandydata na Facebooku, przed zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

2012-12-17 ,