Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Radość z pracy

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_6f7ad27b8b7196807.jpg
Radość z pracy
Jak bardzo pracownicy są zadowoleni ze swego miejsca zatrudnienia? Aby to sprawdzić, naukowcy przeprowadzili specjalne badania. Wyniki mogą być zaskakujące…

Jakiś czas temu Wall Street Journal we współpracy z Instytutem iOpener przeprowadził ankietę wśród pracowników na całym świecie, żeby sprawdzić, czy i w jakim stopniu są szczęśliwi. W badaniu wzięło udział 2 000 osób.

Opublikowany „Barometr szczęścia w pracy” przedstawia porównanie poziomu zadowolenia w pracy obywateli różnych krajów. Przeanalizowano jak bardzo są zadowoleni z pracy, zabezpieczenia społecznego i prawa pracy obowiązującego w ich kraju. Wśród pytań, na które ankietowani byli zobowiązani udzielić odpowiedzi,  znalazły się te dotyczące poziomu ich zadowolenia  z wypełnianych obowiązków, poziomu zaangażowania, stopnia motywacji, stosunków ze współpracownikami. Pytania poruszały również kwestie identyfikacji z polityką firmy i jej założeniami. Respondentów pytano między innymi o to, czy są dumni z wykonywanej pracy i przedsiębiorstwa, w którym pracują.

Zadowolenie wśród pracowników z różnych krajów

Bardzo wysoko w kwalifikacji najszczęśliwszych pracowników znaleźli się pracownicy z Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Najbardziej sfrustrowanych pracowników można spotkać w Irlandii oraz Włoszech. Mają oni poczucie, że ich praca jest bezcelowa, stosunki ze współpracownikami są rozczarowujące i nie ufają swoim pracodawcom. Niestety, pracownicy z Polski nie zostali ujęci w przeprowadzanym badaniu.

Kiedy praca nie wydaje się pracą…

Jessica Pryce-Jones, naukowiec z Instytutu iOpener twierdzi, że najszczęśliwsze osoby w pracy są w 47 proc. bardziej wydajne, biorą 300 proc. mniej zwolnień lekarskich i mają zwyczaj 200 proc. dłużej przebywać w pracy. Zwraca również uwagę na to, że pracownicy, którzy są szczęśliwi w pracy, chętnie do niej przychodzą, z przyjemnością wykonują swoje obowiązki, dokładając wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.  Zdarza się również, że szukają sposobów, żeby móc robić coś ponad to, do czego są zobligowani. Powód jest prosty – praca nie wydaje się pracą.

Wszystkie te spostrzeżenia wydają się oczywiste,  wyniki badań nie brzmią jak przełomowe odkrycie. Dlaczego, wobec tego, wielu osobom na całym świecie tak trudno jest cieszyć się pracą?


2014-01-30 ,