Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Portale społecznościowe ważniejsze niż pieniądze [raport + inforgrafika]

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_e5d9827bfe5553214.jpg
Portale społecznościowe ważniejsze niż pieniądze [raport + inforgrafika]

Mobilność, elastyczność i swoboda pracy z nowoczesnymi technologiami – to cenią studenci i młodzi profesjonaliści w środowisku pracy. Jak wynika z badania Cisco Connected World Technology dostęp do mediów społecznościowych i możliwość wyboru służbowego laptopa czy smartphone'a są często ważniejsze dla nowego pokolenia pracowników od wysokiej płacy. Pracodawcy coraz częściej zdają sobie z tego sprawę i kuszą studentów swobodą pracy i dostępem do social media.

Badanie Cisco Connected World Technology Report zostało przeprowadzone na próbie ponad 2800 studentów i młodych profesjonalistów z 14 krajów świata.

  • 40% studentów i 45% młodych profesjonalistów wybrałoby pracodawcę, który oferuje mniejsze wynagrodzenie, ale daje swobodę w używaniu mediów społecznościowych oraz możliwość wyboru elektronicznych narzędzi pracy [laptop, telefon komórkowy, tablet].
  • Media społecznościowe, swoboda w wyborze i korzystaniu z elektronicznych narzędzi pracy oraz możliwość godzenia życia prywatnego z życiem zawodowym będą zyskiwały na znaczeniu jako atrybuty środowiska i kultury pracy. To one przyciągną do następną generację pracowników do wybranych pracodawców.
  • 64% studentów mogłoby zapytać pracodawcę o jego politykę względem używania portali społecznościowych w czasie pracy. Dla 24% byłby to jeden z kluczowych czynników w podjęciu decyzji o zatrudnieniu.
  • 41% ankietowanych studentów przyznało, że pracodawcy starali się ich zwerbować do organizacji, komunikując możliwość wyboru elektronicznych narzędzi pracy, oraz swobodny dostęp do mediów społecznościowych.
  • 56% ankietowanych studentów odrzuciło możliwość pracy w organizacji z restrykcyjną polityką dostępu do mediów społecznościowych lub zaakceptowałoby ofertę z zamiarem szybkiej zmiany pracodawcy.

Nowoczesne technologie ważne na rynku pracy

  • Co trzeci ankietowany młody profesjonalista uważa, że biegłość w posługiwaniu się w środowisku nowoczesnych narzędzi pracy oraz w przestrzeni social media była jedną z przyczyn ich zatrudnienia i jest to oznaką tego, że pracodawcy widzą w ich umiejętnościach szansę na uzyskanie konkurencyjnej przewagi.
  • Studenci i młodzi profesjonaliści przywiązują dużą wagę do przenośnych urządzeń elektronicznych. Niemal połowa ankietowanych wolałaby zgubić portfel niż utracić telefon komórkowy z zapisanymi plikami.
  • 71% badanych studentów jest zdania, że pracodawca powinien umożliwiać im korzystanie z elektronicznych narzędzi pracy także w celach prywatnych. 81% chciałoby mieć wpływ na wybór służbowej komórki czy laptopa, a także deklaruje możliwość korzystania z własnych urządzeń elektronicznych w celach zawodowych.

Młodzi profesjonaliści oczekują elastycznych form zatrudnienia

Oprócz swobody w korzystaniu z nowoczesnych technologii, studenci i młodzi profesjonaliści cenią również elastyczne formy zatrudnienia.

70% studentów jest przekonanych, że nie ma potrzeby by codziennie pojawiać się w siedzibie firmy nie licząc ważnych spotkań biznesowych. Co czwarty ankietowany uważa natomiast, że bardziej produktywnie pracowałby zdalnie lub w miejscu zamieszkania.

O nietradycyjnym podejściu do pracy szerzej pisaliśmy w artykule: Flexi praca – poznaj ważny trend na rynku pracy.

2011-12-15 ,