Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Najbardziej pożądani pracodawcy 2011

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_18a4afbc098686540.jpg
Najbardziej pożądani pracodawcy 2011

Kto by nie chciał pracować dla Google? Gigant z Doliny Krzemowej zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej cenionych pracodawców stworzonym na podstawie badań przez firmę Universum. Przepytano blisko 160 tys. osób z 12 krajów świata pod kątem atrakcyjności firmy jako pracodawcy.  W pierwszej 10 znaleźli się giganci IT, Wielka Czwórka oraz instytucje finansowe. To nie oni wybierają największe talenty, to najlepsi kandydaci wybierają pracodawców.

Przedsiębiorstwa, które dbają o obecnych pracowników i kształtują pozytywny wizerunek u potencjalnych wygrywają z konkurencją. Zdobywają najlepszych pracowników, którzy są motorem innowacji i skarbnicą wartościowego know-how.

W 2011 roku najbardziej pożądanym pracodawcą na świecie wg rankingu Universum została firma Google. Powszechna znajomość produktów to jedno, nie trzeba być jednak informatykiem by szybko wygooglać, że firma oferuje świetne warunki zatrudnienia i pracę w innowacyjnym i dynamicznym środowisku nad zmieniającymi oblicze Internetu projektami. Google wygrywa nie tylko w kategorii nowych technologii, ale przede również w kategorii pracodawców biznesowych.

Zaraz za gigantem z Doliny Krzemowej znajdują się firmy konsultingowej z tzw. Wielkiej Czwórki. Są to kolejno KPMG, PwC, Ernst&Young i Deloitte. Dbają one nie tylko o zatrudnionych i dobrze opłacanych konsultantów, ale także swój wizerunek w środowisku akademickim. Organizują płatne programy stażowe, angażują się w życie prestiżowych uczelni ekonomicznych na całym świecie, pozycjonują się w mediach studenckich jako dobry pracodawca. Starania przynoszą pozytywny efekt - firmy rekrutują najlepszych specjalistów.

Na dalszych miejscach uplasowali się kolejno: Microsoft, koncern z branży FMCG Procter&Gamble, holding finansowy JP Morgan, Apple i Goldman Sachs.

Kategorię Engineering skupiającą głównie branżę nowych technologii otwiera również Google. Zaraz za nim znajduje się IBM, prężnie rozwijający się w sektorze B2B oraz Microsoft.

Autorzy badania wytypowali 5 trendów w postrzeganiu firm przez potencjalnych pracowników.

  1. Amerykańscy pracodawcy zyskują coraz większą wizerunkową przewagę. Coraz więcej kandydatów chce dla nich pracować.
  2. Organizacje finansowe zdobywają uznanie wśród specjalistów zainteresowanych pracą w IT, a firmy IT zyskują na popularności w kategorii biznesowej.
  3. Mimo tego holdingi finansowe tracą na ogólnej popularności wśród osób poszukujących pracy.
  4. Branża motoryzacyjna staje się coraz bardziej prestiżowa wśród osób zainteresowanych pracą w firmach włączonych do kategorii Engineering
  5. Coraz ważniejszym atrybutem dobrego pracodawcy staje się możliwość godzenia życia zawodowego z prywatnym. Nastawienie na osiągnięcie work-life balance staje się coraz bardziej powszechne wśród osób poszukujących pracy. Pracodawcy, którzy chcą być konkurencyjni przekonują się do elastycznych form zatrudnienia.

2011-11-15 ,