Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Kraków, Wrocław, Poznań - gdzie zarobisz najwięcej?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_5e577a125a8106106.jpg
Kraków, Wrocław, Poznań - gdzie zarobisz najwięcej?

Porównaliśmy zarobki w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Spośród tych trzech miast najwięcej zarabiano we Wrocławiu. Mediana wynagrodzeń wyniosła w tym mieście 4 700 PLN. Ile wynosiły przeciętne pensje w Krakowie i Poznaniu?

W Poznaniu mediana zarobków wyniosła 4 500 PLN. W Krakowie zarabiano przeciętnie o 100 PLN mniej. Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że mediana wynagrodzeń całkowitych brutto w Polsce w 2013 roku wyniosła 4 050 PLN. Zarobki we wszystkich trzech zestawionych miastach przekroczyły więc wartość ogólną dla kraju. Inaczej jest, jeśli pod uwagę weźmiemy zarobki w województwach, wyłączając miasta wojewódzkie. Mediany nie przekroczyły 4 000 PLN w żadnym z omawianych województw. Dla dolnośląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego wyniosły odpowiednio 3 700 PLN, 3 600 PLN i 3 400 PLN. Przeciętne zarobki w trzech rozważanych miastach wojewódzkich były nawet o 29% wyższe niż na terenach województw z wyłączonym miastem wojewódzkim.

Wykres 1. Mediany wynagrodzeń całkowitych brutto we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie oraz w województwie dolnośląskim, wielkopolskim i małopolskim (z wyłączeniem miast wojewódzkich) w 2013 roku (w PLN)

 

Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2013 roku

 

 

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi.

2014-03-14 ,