Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Dlaczego w ogłoszeniach rekrutacyjnych nie ma informacji o zarobkach?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f1a79099437901803.jpg
Dlaczego w ogłoszeniach rekrutacyjnych nie ma informacji o zarobkach?

Kto by nie chciał się dowiedzieć jakie wynagrodzenie oferuje pracodawca jeszcze przed aplikowaniem na ogłoszenie rekrutacyjne? W Wielkiej Brytanii informowanie o zarobkach w ofertach pracy to norma – w Polsce prawdziwy rarytas. Co więc wstrzymuje rekruterów przed udzieleniem tak interesującej informacji? Mają coś do ukrycia?

Quote

Iwona Mitros, Marketing Coordinator w Grafton Recruitment Polska.

Publikowanie zarobków w ogłoszeniach jest w Polsce zjawiskiem marginalnym. Jest kilka przyczyn dlaczego pracodawcy unikają informowania o wynagrodzeniu na etapie ogłoszenia.

Nie każdy chce informować o stawkach w swojej firmie ze względu na konkurencję.  Oczywiście nieoficjalnie mniej więcej wiadomo o wynagrodzeniach w branży ze względu na rotację pracowników ale zupełnie inaczej wygląda już informowanie w ogólnodostępnym kanale o kwotach wynagrodzeń. Niektóre branże są dość wrażliwe i dlatego unika się ich udostępniania. Skutkuje to klauzulą w umowie między pracownikiem a pracodawcą o zagwarantowaniu tajności jego wynagrodzenia.

Zazwyczaj firmy mają określony budżet dedykowany do danego stanowiska ale zawsze może znaleźć się tańszy kandydat. Duże organizacje mają stałe widełki wynagrodzeń na poszczególnych szczeblach stanowisk co wyklucza dużą rozpiętość w zarobkach wśród pracowników na tym samym poziomie.

Jeżeli chodzi o ogłoszenia publikowane przez agencje rekrutacyjne to w dużej mierze współpraca opiera się na porozumieniu z klientem. Jeżeli firma nie wyraża na to zgody, agencja nie poda takich widełek. Jeżeli już publikujemy wynagrodzenie to są to zazwyczaj sugerowane przez naszą firmę kwoty, które stanowią średnią na danym stanowisku. 


Aktualne ogłoszenia o pracę z Grafton Recruitment skierowane do studentów i absolwentów można znaleźć na profilu agencji na Youngpro.pl.


2013-03-13 ,