Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Akademickie bluzy, czyli moda z uczelnianym brand’em

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_373c49ff503944922.jpg
Akademickie bluzy, czyli moda z uczelnianym brand’em

Bluzy z logo uczelni na piersiach to dla studentów prestiżowych amerykańskich uczelni normalna sprawa. Ostatnio moda na akademickie kangury zawitała także pod strzechy rodzimych Alma Mater. Samorządy Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej przetarły szlaki. Teraz bluzami mogą się cieszyć także studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zapytaliśmy organizatorów akcji o co właściwie chodzi w importowanej zza oceanu idei?


Youngpro.pl: Posiadanie akademickiej bluzy to dla amerykańskiego studenta wręcz obowiązek. W Polsce to nowa moda. Są chętni do noszenia się z uczelnianym logo?

Karol Maj, sklep UEP: Jasne, że tak! Na początku zastanawialiśmy się czy identyfikacja z uczelnią rzeczywiście będzie czymś, co możemy w studentach zaszczepić lub może bardziej, czymś co już jest w nich zaszczepione. Pierwsza próbna partia wykonana była na obóz adaptacyjny dla studentów I roku i przyjęła się w mgnieniu oka! Tak naprawdę, to właśnie była nasza najlepsze promocja, bo studenci chodzili w tych bluzach cały czas. Podczas przedsprzedaży nie tylko studenci, ale i absolwenci oraz wykładowcy zamawiali mnóstwo bluz! Można więc powiedzieć, że chętni są i cały czas będzie ich przybywać!

Dlaczego studenci tak ochoczo noszą uczelniane bluzy? Kto je kupuje?

Studenci dzielą się na dwie kategorię, na tych, którzy chcą jedynie szybko "prześlizgnąć" się do egzaminu dyplomowego i nie spędzać zbyt dużo czasu na Uczelni i na tych, którzy identyfikują się z Uczelnią, należą do kół naukowych czy organizacji i idea studiowania na danej Uczelni naprawdę jest dla nich wyrazem do dumy. Wierzymy, że tych drugich jest znacznie więcej i to oni w większości noszą nasze bluzy! Bluzy mogą docenić także absolwenci. Dzięki nim mogą wspominać czasy studenckie i zaszczepiać w swoich dzieciach dumę ze swojej Alma Mater.

A może tak naprawdę studenci i absolwenci zakładają je, bo są wygodne, ciepłe i dobrej jakości? Prawda leży po środku, udostępniając je w cenie przystępnej studenckiej kieszeni dajemy im możliwość noszenia bluz z logiem UEP i to jest najważniejsze!

Uczelnie ekonomiczne znane są raczej z bardziej eleganckiego dress code'u.

Absolwenci może i tak, jednak studenci uczelni ekonomicznych nie różnią się niczym innym od innych studentów uczelni przymiotnikowych! To jak ktoś ubiera się do pracy nie kwalifikuje go jako promotora danego stylu. Bluzy, zwłaszcza w zimowe dni, noszą wszyscy, od milionerów do studentów, od Stanów Zjednoczonych do Polski, i właśnie dlatego cieszą się one takim zainteresowaniem!

****

Bluzy można zamawiać do 16 stycznia br. włącznie, za pośrednictwem sklepu internetowego sklepuep.pl. Koszt: 90 zł.

Bluza SGH:

2013-01-14 ,