Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

TOP 5. Programy do tworzenia prezentacji. Alternatywa dla Power Pointa

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_af1a0cb7098480344.png
TOP 5. Programy do tworzenia prezentacji. Alternatywa dla Power Pointa

Stworzenie prezentacji multimedialnej to prosta sprawa. Otworzyć program Power Point, wybrać szablon, wpisać najważniejsze hasła i dodać zdjęcie dla ozdoby. Stworzenie dobrej, przykuwającej uwagę prezentacji to już prawdziwa sztuka. 

Warto jednak zadać sobie trochę trudu i olśnić wykładowcę lub pracodawcę swoją prelekcją. Prezentujemy 5 innowacyjnych programów do tworzenia prezentacji, które nadadzą Twoim treściom profesjonalnego sznytu.

>>>>

Prezi – prezentacja nieszablonowych idei

Ten program to zdecydowany faworyt redakcji Youngpro.pl. Jego twórcy zerwali z dobrze znanym linearnym charakterem prezentacji – teraz slajd 1., później 2., 3., 4., a na końcu ostatni . Prezi to natomiast coś w rodzaju wielkiej mapy myśli, na której dowolnie umieszcza się wybrane treści, grafiki, filmy, wykresy rozmieszczone według projektu autora, co sprzyja rozwijaniu kreatywnych i śmiałych pomysłów.

Prezentację kreuje się za pomocą przeglądarki, a gotową ściąga w formie pliku flesh. Podczas jej wyświetlania publiczność ma wrażenie płynnego przejścia między omawianymi treściami. Obraz się obraca, przybliża, oddala, zmienia, co pozwala pokazać relacje między jej elementami, a swoją drogą wygląda naprawdę estetycznie. Dzięki temu programowi wytłumaczysz nawet najbardziej zawiłą teorię czy zupełnie innowacyjną ideę.

Dobra wiadomość dla studentów i pracowników naukowych – Prezi jest dla nich za darmo. Absolwenci mogą skorzystać z 3 wersji programu: darmowej, płatnej i droższej, z zastrzeżeniem, że bezkosztowe korzystanie z programu wiąże się z udostępnieniem prezentacji publicznie.

Przykładowa prezentacja

Wypróbuj Prezi!

Vuvox.com – pozwala uchwycić emocje

Vuvox.com to internetowa platforma, dzięki której stworzysz nieszablonową prezentację opartą na materiałach graficznych. Efekt końcowy w zasadzie bardziej przypomina interaktywny ruchomy kolaż niż tradycyjny szereg slajdów. Prezentacja może mieć formę m.in. ruchomej panoramy, rozrzuconych pocztówek, multimedialnej tablicy czy zakręconego łańcucha.

Program idealnie nadaje się do zaprezentowania osi czasu, procesu, galerii prac, rozwoju trendów. Jest też wręcz wymarzonym narzędziem do kreacji storyboard’u. Prezentacje stworzone dzięki Vuvox.com są emocjonujące, personalne i pełne bodźców – aż nie sposób odwrócić od nich uwagi.

Najważniejsze na koniec: korzystanie z aplikacji Vuvox.com jest darmowe.

Przykładowa prezentacja

Wypróbuj Vuvox.com!

Capzles – rzekomo najlepsze narzędzie dla nauczycieli i wykładowców

Capzles to kolejne godne polecenia narzędzie on-line. W rosnącej grupie jego użytkowników przeważają nauczyciele, którzy znajdują w nim lekarstwo na zwyczajną, lekcyjną nudę. Prezentacje multimedialne, które są w nim tworzone są multimedialne nie tylko z nazwy. Wyglądają trochę jak pozioma oś czasu, trochę jak modny portal agregujący multimedia.

W ręce użytkowników oddano wiele estetycznych motywów prezentacji, a kreacja prezentacji jest relatywnie prosta i intuicyjna. Co ciekawe, aktualnie trwa zbiórka crowdfunding’owa, której rezultatem ma być oddanie internetowej platformy e-learningowej, która umożliwi nauczycielom i wykładowcom zarządzanie nauczaniem online. Trzymamy kciuki, bo jak informowaliśmy ostatnio – elearning jest przyszłością edukacji.

Capzles, program do tworzenia prezentacji multimedialnych dostępny jest zupełnie bezpłatnie.

Przykładowa prezentacja
Wypróbuj Capslez!

myBrainshark – prawdziwy „kombajn”. Nowocześnie, ale tradycyjnie

Na pierwszy rzut oka aplikacja on-line myBrainshark, wydaje się tylko nieco nowocześniejszym krewnym popularnego Power Point’a. Fakt, prezentacje w nim tworzone mają formę klasycznych slajdów i charakteryzuje je typowo linearny sposób przeglądania treści. Wystarczy jednak 5 minut obcowania z programem, by docenić jego praktyczne funkcjonalności. Najważniejszą z nich, jest możliwość nagrania głosu i zmontowania filmu-prezentacji, który aż się prosi by umieścić go na Youtubie.

Właśnie z tego powodu myBrainshark jest idealnym narzędziem to tworzenia szkoleń elearning’owych, ale to tylko wierzchołek góry lodowej możliwych zastosowań. Multimedialne portfolio z opisem każdego projektu w fonii – nie ma problemu. Studencki projekt zaliczeniowy przesłany do wykładowcy – efekt murowany. Bezkosztowy film promujący działalność koła naukowego – dlaczego nie?

Z aplikacji myBrainshark można korzystać za darmo, ale dostępna jest także płatna, bardziej rozbudowana wersja.

Przykładowa prezentacja

Wypróbuj myBrainshark!

Haiku Deck – coś dla posiadaczy IPadów. Darmowe i dobre

Haiku jest formą poetycką wywodzącą się z Kraju Kwitnącej Wiśni. Haiku to żart, spostrzeżenie, refleksja – pisze Stanisław Soyka. Takie są też prezentacje multimedialne tworzone za pomocą Haiku Deck – prostej, ale efektownej aplikacji na IPada. Slajd ogranicza się do dużego zdjęcia w tle, a do tego tytuł i jeden wers tekstu (sic!). Ani więcej, ani mniej. Taka forma uczy dyscypliny, oszczędnego operowania słowem i dbałości o jego jakość. Przegadane prezentacje, których nikomu nie chce się czytać? To nie problem użytkowników Haiku Deck.

Program stworzony jest raczej z myślą o krótkich prezentacjach, które zestawiają propozycje, trendy, spostrzeżenia, syntetycznie ujęte opisy wydarzeń czy projektów. Raczej nie wytłumaczymy trudnej teorii, ale przyda się do kreacji przykuwającego uwagę pokazu. Stworzenie profesjonalnej i estetycznej prezentacji z aplikacją Haiku Deck zajmuje przysłowiowe 5 minut, co może stanowić bezpieczne koło ratunkowe gdy deadline mija, a już za pięć dwunasta.

Prezentację stworzoną na IPadzie można przesłać mailem i wyświetlić w każdym komputerze osobistym.

Aplikacja jest darmowa i czego nie trzeba dodawać, można ją znaleźć na AppStore.

Przykładowa prezentacja

Haiku Deck is the best application for creating presentations on iPad

Wypróbuj Haiku Deck!

2012-12-20 ,