Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

TED: E-learning to potęga [VIDEO]

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_05eb383d684607700.jpg
TED: E-learning to potęga [VIDEO]

Idea e-learningu, czyli odbywania szkoleń przez internet, znana jest od dawna. Takie kursy tworzą firmy szkoleniowe, organizacje pozarządowe, a nawet wielkie korporacje. Dlaczego zatem nie miałyby z nich korzystać największe uczelnie? Okazuje się, że akademicki e-learning rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie. Więcej w materiale wideo z TED.

Konferencje naukowe TED przyciągają najbardziej płodne umysły świata. Ich celem jest popularyzacja – jak głosi motto – idei wartych rozpowszechnienia. Dotyczy to także nowych trendów w edukacji i nowoczesnych technik nauczania. Choć pojęcie e-learning znane jest od dawna to wykorzystywanie go w przez największe uczelnie pokroju kalifornijskiego Uniwersytetu Stanford, to prawdziwa nowość. Tego też dotyczyła prelekcja Daphne Koller.

Badaczka próbowała nią zachęcić najlepsze ośrodki akademickie do umieszczenia swoich najatrakcyjniejszych kursów za darmo w sieci. Jej zdaniem byłaby to nie tylko świetna inicjatywa edukacyjna, ale także swego rodzaju olbrzymia baza danych. Pozwoliłaby ona kształtować i analizować skuteczność nauczania oraz pracować najlepsze metody uczenia się.

Początkowo projekt zakładał opublikowanie 3 interaktywnych kursów z uniwersytetu ze Stanford. Szybko okazało się, że odniósł on bezprecedensowy sukces – na każdy z modułów zapisało się ponad 100 tys. słuchaczy. Dzięki zdobytym doświadczeniom Daphone Koller zainicjowała stworzenie platformy Coursera.org.

Misją jego twórców jest udostępnienie najlepszej akademickiej wiedzy, jak największej ilości osób. Za jego pośrednictwem można dziś odbyć aż 230 kursów sygnowanych przez najbardziej renomowane uczelnie z całego świata.

Warto trzymać kciuki za powodzenie tego projektu. Dlaczego? Po pierwsze, umożliwia on akademicką edukację osobom, których zwyczajnie na to nie stać. Po drugie, E-learning to kształcenie bez barier, dlatego kurs mogą odbyć także osoby z niepełnosprawnością. Last but not least: w różnych zakątkach naszego globu tworzą się społeczności e-studentów, którzy wspólnie spotykają się by wysłuchać wykładów i pomagają sobie w rozwiązywaniu zadań.

To nie pomyłka – kursanci otrzymują co tydzień zadania domowe. Nie zwalnia ich fakt, że profesor przebywa właśnie na innym kontynencie. Coś za coś. – Na koniec kursu każdy otrzymuje certyfikat – powiedziała Daphone Koller. – Mogą go przedstawić przyszłemu pracodawcy i otrzymać lepszą pracę. Znamy wiele takich przypadków. Niektórzy, przedstawili go swojej uczelni i otrzymali punkty zaliczeniowe. Ich czas i trud został doceniony i miało to znaczenie.

Zachęcamy do obejrzenia inspirującego wykładu Daphne Keller i zapoznania się z projektem Coursera.org.

E-learning to potęga, dlatego zapraszamy również do rejestrowania się na portalu Youngpro.pl, gdzie czekają specjalnie przygotowane kursy. 3 z nich dotyczą umiejętności szczególnie cenionych przez pracodawców tj. umiejętności miękkie, znajomość języka angielskiego, obsługa programów biurowych, a także praktyczny kurs, który wtajemniczy w trendy i tajniki rynku pracy.

Dodatkowo przechodząc każdy kurs e-learning’owy, użytkownik nagradzany jest określoną liczbą punktów. Im ich więcej, tym wyższa jego pozycja w rankingu najlepszych kandydatów, który udostępniany jest najlepszym pracodawcom z całej Polski.

2012-12-19 ,