Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pytanie do eksperta: jakie są trendy na rynku pracy? Kogo poszukują pracodawcy?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f1a79099437731507.jpg
Pytanie do eksperta: jakie są trendy na rynku pracy? Kogo poszukują pracodawcy?
Rozpoczynamy nowy cykl artykułów – Pytanie do Eksperta. Rekruterom i analitykom rynku pracy będziemy zadawać problemowe pytania dot. procesu rekrutacji, rynku pracy i rozwoju zawodowego, które nadsyłają nasi czytelnicy. Nie wiesz jak możesz rozwijać karierę po swoim kierunku studiów? Chcesz się dowiedzieć gdzie i jak szukać pracy w określonym zawodzie? Ciekawią Cię tajniki rozmowy rekrutacyjnej? Prześlij pytanie na adres kontakt@youngpro.pl a my postaramy się znaleźć eksperta, który wyczerpująco na nie odpowie. 

Dziś pytamy jakie są aktualne trendy na rynku pracy dla studentów i absolwentów? Czy w 2012 r. łatwiej będzie o wymarzoną pracę? Kogo aktualnie poszukują agencje pracy i czego wymagają obecnie pracodawcy od potencjalnych pracowników? 

Quote Iwona Mitros, Marketing Coordinator w Grafton Recruitment Polska.

Obecnie posiadamy wiele ofert pracy skierowanych do studentów i absolwentów. Jest ich więcej niż w styczniu co pozwala młodym ludziom szukającym pracy optymistycznie patrzeć w przyszłość. 

W tej chwili jednak nie możemy założyć jak sytuacja będzie się kształtować  w przyszłych miesiącach. Pracodawcy ostrożnie podchodzą do rozbudowywania zespołów ze względu na pesymistyczny scenariusz przedstawiamy w mediach. 

Jacy absolwenci zawsze znajdą pracę? Na pewno Ci ze znajomością języków obcych, zwłaszcza tych mniej popularnych.  Obecnie poszukujemy absolwentów ze znajomością języków:  holenderskiego, bułgarskiego, rosyjskiego, włoskiego, francuskiego, niemieckiego czy angielskiego. Często pojawiają się też języki skandynawskie. Osoby znające takie języki mogę liczyć na zatrudnienie na stanowiskach: księgowy, analityk finansowy, specjalista ds. obsługi klienta, przedstawiciel handlowy czy tester oprogramowania. 

Podobnie jak w ubiegłym roku stale poszukiwani są specjaliści IT. Warto już podczas studiów informatycznych zastanowić się w jaką stronę chciał(a)bym się rozwijać.  Ciągle jeszcze niższe koszty zatrudnienia w Polsce, zachęcają zagranicznych inwestorów do wyboru naszego kraju. Najlepiej śledzić jakie technologie są obecnie najbardziej pożądane na rynku i wyspecjalizować się w jednej lub kilku z nich. 

Dodatkowo cały czas poszukiwani są kandydaci na stanowiska asystenckie do różnych działów, np. marketingu, sprzedaży, HR. Warto pamiętać, że rozpoczęcie kariery zawodowej od stanowisk asystenckich to krok w dobrym kierunku. Wiele firm awansuje osoby, które sprawdziły się na stanowiskach asystenckich i w ten sposób zachęca do dłuższego związania się z organizacją. 


Aktualne ogłoszenia o pracę z Grafton Recruitment skierowane do studentów i absolwentów można znaleźć na profilu agencji na Youngpro.pl.
2012-02-20 ,