Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pytanie do eksperta: dla kogo praktyki zagraniczne są najlepszym rozwiązaniem?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f1a79099437912145.jpg
Pytanie do eksperta: dla kogo praktyki zagraniczne są najlepszym rozwiązaniem?
Wyjazd na praktyki zagraniczne może być doskonałym testem na siły naszego charakteru. Zmaganie się z problemami życia codziennego oraz zawodowego w obcym języku może być szokującym, ale bardzo wartościowym doświadczeniem. Jedno jest pewne – praktykant w obcym kraju może liczyć przede wszystkim na siebie. W tej sytuacji doskonale sprawdza się utarte wyrażenie: Umiesz liczyć? Licz na siebie. Na pytanie: Dla kogo praktyki zagraniczne są najlepszym rozwiązaniem, odpowiada Hanna Strzesak, Junior Recruitment Consultant w Grafton Recruitment Poland.

Okres studiów to czas na naukę, poznawanie świata i zdobywanie doświadczeń. Jak najlepiej połączyć te wszystkie rzeczy? To proste – wystarczy wyjechać na zagraniczne praktyki! To idealny sposób na doszlifowanie języka i zdobycie cennego doświadczenia. Kto szczególnie powinien zastanowić się nad takim sposobem spędzenia wakacji? Zdecydowanie osoby, które planują związać swoja karierę z organizacjami typu SSC lub BPO, gdzie zatrudniane są osoby dwujęzyczne, przy czym poziom znajomości języka musi być biegły i koniecznie ze znajomością biznesowego słownictwa. Taki poziom trudno jest osiągnąć nawet, jeśli uczęszcza się na kursy językowe. Dlatego właśnie warto wybrać się na praktyki za granicę. Kolejną zaletą jest poznanie specyfiki danej branży w zupełnie innym kraju i środowisku. To pozwala na poszerzenie swojej wiedzy i świadomości własnej kariery.

Zagraniczne praktyki pozwalają nie tylko na zdobycie doświadczenia zawodowego i podniesienie poziomu języka, ale mogą też być doskonałym testem siły naszego charakteru . Taki wyjazd wiąże się z dużym stresem, wymaga dobrej organizacji, bardzo często taki praktykant jest zdany sam na siebie i musi sobie poradzić w wielu sytuacjach, nie zawsze związanych z pracą, ale też z życiem prywatnym i sytuacjami typu: znalezienie mieszkania, radzenie sobie w codziennych sytuacjach, radzenie sobie z rozłąką z bliskimi. Te wszystkie czynniki rzutują potem na wykonywaną pracę i mają ogromne znaczenie dla młodego człowieka na początku drogi zawodowej.

Oczywiście, nie tylko osoby chcące związać się z dużymi korporacjami mającymi swoje centra w Polsce mogą skorzystać z opcji wyjazdu za granicę. Każdy, kto jest ciekawy świata, ambitny, chcący poszerzać swoje horyzonty z pewnością dużo zyska i nauczy się zanim na stałe zwiąże się  z wymarzoną firmą. Z drugiej też strony osoby nieśmiałe i niepewne swoich możliwości mogą potraktować taki wyjazd jako swoistą szkołę życia. Mogą wówczas przekonać się na co je stać i nabrać więcej pewności siebie.

Zagraniczne praktyki to nie tylko możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, ale również czas na to, żeby udowodnić sobie co jest się w stanie osiągnąć oraz idealna okazja do tego, żeby zmierzyć się ze swoim strachem. A jak dobrze wiemy, on ma tylko wielkie oczy.


Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku pracy, rozwoju zawodowym, wymaganiom stawianym przez pracodawców? Prześlij swoje pytanie na adres mailowy kontakt@youngpro.pl


2013-07-19 ,