Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pytanie do eksperta: co warto napisać w mailu z dokumentami aplikacyjnymi?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_0ea7f6f0ff5556606.jpg
Pytanie do eksperta: co warto napisać w mailu z dokumentami aplikacyjnymi?

Przesyłanie dokumentów aplikacyjnych via mail jest zdecydowanie najbardziej popularnym sposobem kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Procedura jest zawsze podobna: załączamy CV, załączamy list motywacyjny, ale niektórzy mogą zapytać co dalej? Dobre pytanie – treść i tytuł maila świadczą o nas podobnie jak dokumenty w załącznikach.

Zapytaliśmy eksperta - Edytę Kolasiak, IT Recruitment Specialist w ASTEK Polska, na co należy zwrócić uwagę redagując maila do potencjalnego pracodawcy? Jakie informacje są w nim niezbędne, a jakie mile widziane.


Quote

Edyta Kolasiak, IT Recruitment Specialist w ASTEK Polska

Oczywiście, zawsze staram się czytać treści maili nadsyłanych przez Kandydatów.

Bardzo często zawierają one opisy kompetencji, czy zainteresowań przedstawione w taki sposób, iż po przeczytaniu od razu widać pasję i motywację osób aplikujących na dane stanowisko.

Coraz częściej zdarza się, iż w treści maila przemycana jest forma wypowiedzi charakterystyczna dla listu motywacyjnego, od którego zaczyna się odchodzić na rzecz bardziej rozbudowanych CV.

Należy wziąć pod uwagę, iż treść maila jest naszym pierwszym przedstawieniem się potencjalnemu pracodawcy. Warto więc pamiętać o zawarciu informacji dotyczącej powodu zainteresowania daną ofertą pracy, ewentualnej chęci poznania szczegółów oferty czy  zwróceniu się z prośbą o uzyskanie dodatkowych informacji związanych ze stanowiskiem. Należy również pamiętać o podpisaniu się na końcu widomości, a także,  jeśli nie jest zawarta ta informacja w CV, o podaniu numeru kontaktowego.

Bezwzględnie należy umieszczać w tytule maila nazwę stanowiska i numer referencyjny, jeśli jest oczywiście podany w ogłoszeniu. Codziennie otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń na rekrutacje dotyczące różnych specjalizacji, czy nawet dedykowanych do różnych lokalizacji. Odpowiedni tytuł maila pozwala nam na łatwe skategoryzowanie aplikacji pod dany projekt rekrutacyjny, co skutkuje szybszym kontaktem z Kandydatem.

Zdarzyło mi się otrzymać mail, w którym w treści wiadomości zawarte było opowiadanie. Dotyczyło ono kandydata, który w bardzo pomysłowy sposób opisał swoje doświadczenie zawodowe. Jego pomysłowość i przełamanie pewnej bariery formy dokumentu, sprawiło, iż jego aplikacja wyróżniała się spośród innych.

Niemniej jednak warto pamiętać, aby pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą wskazywał na nasz profesjonalizm i chęć zaangażowania się w pracę na danym stanowisku.Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku pracy, rozwoju zawodowym, wymaganiom stawianym przez pracodawców? Prześlij swoje pytanie na adres mailowy kontakt@youngpro.pl.


2012-03-02 ,