Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Program stażowy Grupy Allegro. "Stawiamy na pasję i zaangażowanie"

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7baeec40121672715.jpg
Program stażowy Grupy Allegro.

Wiosna to optymalny okres na szukanie najlepszych ofert praktyk i staży wakacyjnych. Za oknem coraz więcej zieleni, a w Internecie coraz więcej ogłoszeń rekrutacyjnych. Dla wszystkich, którzy natomiast myślą, że letnie stanowisko u „topowego” pracodawcy, jest osiągalne tylko dla studentów z 5 letnim doświadczeniem, mamy dobrą informację. Trwa rekrutacja na staże wakacyjne w Grupie Allegro, a lider polskiego e-commerce oczekuje od kandydatów konkretnych umiejętności, pasji i zaangażowania, a nie 3 stron CV. Przedstawiamy wywiad z Agatą Landzwójczak, specjalistą ds. personalnych w Grupie Allegro.

 

Wasz program stażowy nazwaliście „Lepszy widok na pracę” …

To już druga edycja naszego programu pod tym samym hasłem. Ponownie chcemy dać młodym ludziom szansę na bezbolesny, ciekawy start w życie zawodowe. Jesteśmy przekonani,  że dwa miesiące pracy w naszym zespole ułatwiają studentom znalezienie kierunku, w którym będą chcieli rozwijać się w przyszłości.

Z jakimi wyzwaniami zmierzą się stażyści?

W tym roku przygotowaliśmy aż 17 ofert stażowych w 13 różnych działach. Wyzwania są zatem uzależnione od specjalizacji. Stażyści dołączą do już realizowanych projektów, ale otrzymają też własne autorskie zadania. Jednocześnie będą wspierali zespoły w ich codziennej, bieżącej pracy. Zależy nam żeby zakres obowiązków stażystów był zróżnicowany aby mogli się jak najwięcej nauczyć. Wspólna praca to okazja również dla nas do spojrzenia na  znane nam tematy i problemy z innej perspektywy.  

Kto ma szansę na staż w Allegro?

Staże kierujemy do studentów ostatnich lat studiów i absolwentów, którzy ukończyli studia nie dalej niż rok temu. Wspólnym mianownikiem wszystkich 17 staży jest to, że nie oczekujemy od kandydatów żadnego doświadczenia zawodowego.  W zależności od specjalizacji stażu wymagamy od przyszłych stażystów umiejętności korzystania z programów lub znajomości określonych technologii. Przede wszystkim jednak szukamy ludzi z pasją, zainteresowaniami, energią i potrzebą działania. Takich, którzy nie lubią się nudzić i chętnie zdobywają nowe doświadczenia. Tych u nas nie zabraknie J

Jak przebiegała dalsza droga zawodowa stażystów z zeszłego roku?

W ubiegłorocznej edycji programu przyjęliśmy 20 stażystów. Po stażu przedłużyliśmy współpracę aż z siedmioma osobami. Teraz, po zakończeniu roku akademickiego, dołączą do nas kolejne dwie. To dla nas duży sukces, który pokazuje, że program ma sens i spełnia swoją rolę. Trafiliśmy w nim na osoby, z którymi nie wyobrażaliśmy sobie się rozstać.

Kto u Was pracuje i jak się u Was pracuje?

Jest nas w tej chwili bardzo dużo. W ubiegłym roku przekroczyliśmy magiczne 1500 pracowników, a gdyby dodać do tego naszych kolegów z serwisów zagranicznych (m.in. Ukraina, Czechy, Węgry, Turcja) zespół Grupy Allegro liczyłby już ponad 3000 osób. Mimo, że nie znamy się już wszyscy z widzenia (jak to było jeszcze 4-5 lat temu) staramy się pielęgnować to co przyciągnęło nas kiedyś do firmy.

Ubieramy się zupełnie dowolnie, znamy swoje nicki, czasem przy tym zapominając imię. „Nowi” przynoszą do pracy rytualne już pączki kiedy przedłużają umowę po okresie próbnym. Naszym środowiskiem pracy jest Internet, wielu z nas ma podobne zainteresowania, hobby i zwyczajnie zaprzyjaźnia się ze sobą.    

Jak wygląda proces rekrutacji?

Na wszystkie zgłoszenia czekamy do 7 maja. Aplikować można przez naszą stronękariera.allegro.pl, na której znajdują się wszystkie oferty stażowe. Więcej informacji na temat programu można zasięgnąć na staz.allegro.pl Co ważne, do każdej oferty dołączone jest polecenie do zadania, którego rozwiązanie jest niezbędne aby wziąć udział w rekrutacji., na której znajdują się wszystkie oferty stażowe. Więcej informacji na temat programu można zasięgnąć na staz.allegro.pl. Co ważne, do każdej oferty dołączone jest polecenie do zadania, którego rozwiązanie jest niezbędne aby wziąć udział w rekrutacji.

Dziękuję za rozmowę


Na pytania odpowiedziała Agata Landzwójczak, 

specjalista ds. personalnych w Grupie Allegro Sp.z.o.o.

2012-04-23 ,