Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Nauka kodowania - inwestycja w przyszłość

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7aa8f78abb3081833.jpg
Nauka kodowania - inwestycja w przyszłość
Nowe technologie oraz nowinki informatyczne sprawiają, że dziś w niemal każdej branży niezbędna staje się obszerna wiedza na ich temat. Umiejętność obsługi komputera oraz korzystania z zasobów internetowych to zbyt mało. Każdy, kto marzy o dobrej pracy i godziwych zarobkach, musi się wykazać czymś więcej. Jedną z umiejętności cenionych i coraz bardziej niezbędnych staje się umiejętność kodowania. Czy warto inwestować w taką naukę? Jak można tę umiejętność wykorzystać w życiu zawodowym?

Bez kodowania ani rusz!

W dobie szybkiego rozwoju techniki i informatyki, umiejętność kodowania może się okazać przepustką do dobrej pracy i awansu zawodowego. Czasy, w których umiejętność sprawnego posługiwania się językiem HTML  czy PHP była domeną informatyków i programistów należą już do przeszłości. Dlaczego? Bo nowe technologie pojawiają się w niemal każdej dziedzinie życia, a brak zrozumienia wirtualnej rzeczywistości staje się tak samo uciążliwy, jak nieumiejętność czytania czy brak znajomości języków obcych. Firmowe strony internetowe, nowe aplikacje i programy usprawniające pracę przedsiębiorstwa – oto zadania, z którymi coraz częściej trzeba się zmierzyć w życiu zawodowym. W efekcie dobry pracownik, liczący na zatrudnienie i mocną pozycję w firmie, powinien znać już nie tylko podstawy obsługi komputera i język obcy, ale i wszechobecny język programistów.

Nauka kodowania w polskich realiach 

Choć tak ważna, nauka kodowania w programie nauczania informatyki została potraktowana po macoszemu. Programiści od lat alarmują, że poziom nauczania w szkołach nie odpowiada aktualnym potrzebom rynku. Efekt? Młode, ambitne osoby  wiedzę informatyczną rozwijają we własnym zakresie. Inwestycja w podręczniki i kursy staje się dla nich kwestią bardzo ważną i receptą  na zwiększenie swych szans na rynku pracy. Podejmowane przez wielkie firmy działania non profit coraz częściej też koncentrują się na tej ważnej dla przyszłych pokoleń dziedzinie. Z pomocą przychodzi  m.in. wonga.pl. Firma rozpoczęła w Anglii realizację programu Wonga Codemakers, który ma na celu naukę dzieci kodowania.. I choć edukacja w tym zakresie nie jest łatwa, młodzi ludzie chętnie korzystają z szansy poznania jej tajników. Dzięki pomocy doświadczonych informatyków oraz łączenia nauki z zabawą WONGA pokazuje, że tajniki trudnej sztuki kodowania mogą bez problemów opanować nawet najmłodsi uczniowie. Cieszy to nie tylko ich rodziców, ale i przedsiębiorców, którzy już teraz widzą poważne braki specjalistów w swym personelu. 

Z nauką kodowania jest jak z nauką języków obcych: warto rozpocząć ją możliwie jak najwcześniej. Młody, otwarty na wiedzę umysł jest w stanie szybciej wchłonąć wiedzę, a dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży programy nauczania znacznie ułatwiają proces kształcenia. Taka inwestycja w przyszłość młodych Polaków z pewnością wyjdzie na dobre całemu społeczeństwu, przed którym wraz z rozwojem nowych technologii wciąż pojawiają się nowe wyzwania.

2013-12-12 ,