Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Menedżer zadań zwiększy Twoją produktywność. Którą aplikację „to do” wybrać?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_757cb6f2069604949.jpg
Menedżer zadań zwiększy Twoją produktywność. Którą aplikację „to do” wybrać?

Dobra organizacja pracy nie jest wcale taka prosta. Może kiedy mamy stałe obowiązki, rutynę nauki, dużo czasu, wszystko może iść naturalnym biegiem. To jednak rzadki luksus. Zdecydowanie częściej zadanie gna zadanie, deadline’y straszą, cały czas „na ASAPie”. Jak to wszystko ogarnąć? Pomóż sobie technologią! Aplikacje „to do”, czyli listy zadań dostępne na Google Play i AppStore to właściwy kierunek.

Astrid – wielozadaniowa ośmiornica, kombajn na każde urządzenie

Jeżeli cenisz przede wszystkim funkcjonalność,  wypróbuj task manager Astrid. Miły dla oka, kolorowy interfejs i sympatyczna ośmiorniczka w logo, nie powinny zmylić. Mówimy bowiem o profesjonalnym menedżerze zadań z zaawansowanymi funkcjami. Aplikacja dostępna jest zarówno na Google Play jak i AppStore, posiada zarówno wersje na smartfony, jak i tablety, a co równie ważne – jest darmowa.

Najciekawsze funkcje:

  • Synchronizacja listy zadań na kilku platformach: w przeglądarce internetowej, w aplikacji na Gmail’a, smartfonach i tabletach. Zadanie dodane na komórce, chwile później zostanie dodane do list na innych urządzeniach.
  • Głosowe wprowadzanie tekstu – oszczędzi to mozolnego stukania w ekran urządzenia. Funkcja rozpoznawania mowy sprawdza się całkiem dobrze, rzadko kiedy potrzebna jest poprawka.
  • Kooperacja – prowadzisz projekt w większym gronie? Astrid umożliwi Ci zlecanie zadań swoim znajomym czy współpracownikom. Uważaj – jest to obosieczne ostrze.

Wunderlist – solidna konkurencja ośmiorniczki

Design aplikacji Astrid nie trafia w Twoje estetyczne gusta? Zainteresuj się task manager’em Wunderlist. Jest bardziej stonowana i wydaje się, że działa nieco płynniej. On również dostępny jest za darmo zarówno na AppStore jak i Google Play. Umożliwia też natychmiastową synchronizację list zadań na wszystkich zarządzeniach.

Najciekwasze funckcje:

  • Wspomniana synchronizacja
  • Kooperacja – możemy zaprosić do wykonywania zadań także współpracowników/znajomych.
  • Lista zadań na maila – aplikacja umożliwia przesłanie naszej listy zadań przez maila. Dzięki temu Twój szef będzie wiedział, czym się będziesz dziś zajmował/a.

CARROT – task manager z ciężkim charakterem

Brakuje Tobie figury rodzicielki, narzekającej na opieszałość i lenistwo? Nic tak Cię nie mobilizuje jak: „znów nic dzisiaj nie zrobiłeś!”, „kiedy w końcu wyniesiesz śmieci?!”. Aplikacja Carrot została stworzona właśnie z myślą o użytkownikach z „happy-go-lucky attitude”.

Zasada jest prosta – kiedy wykonujemy zadania CARROT jest umiarkowanie zadowolona. W chwilach słabości szybko jednak potrafi sprowadzić człowieka do pionu. Dość powiedzieć, że po jej uruchomieniu raczy użytkownika epitetami typu „witaj, leniwy człowieku”.

W aplikacji wprowadzono element grywalizacji. Za każde wykonane zadanie otrzymujemy punkty, dzięki którym awansujemy na kolejne poziomy i odblokowujemy kolejne nagrody i funkcjonalności.

Aplikacja zyskuje humorem i humorami sztucznej inteligencji. Chociaż umożliwia ustawiane różnych priorytetów zadaniom, to nie da się ich odpowiednio uporządkować w listy np. dom, praca, uczelnia etc. Drugi minus należy się za dostępność – można ją ściągnąć jedynie na IPhone. Kosztuje obecnie 0,99$.

Epic Win – posprzątaj lochy, zorganizuj smoki, czyli menedżer zadań RPG

Całe dnie potrafisz spędzić penetrując kolejne lokacje w grach RPG, ale na umycie naczyń, czy napisanie eseju czasu już Tobie nie starcza? Wypróbuj Epic Win! Aplikacja ma swój urok, a także sporą grywalność. Za każde wykonane zadanie otrzymujesz odpowiednią ilość XP, dzięki nim awansujesz na kolejne poziomy i ulepszasz swoją postać. Grywalizacja w czystej postaci.

Task manager Epic Win posiada jednak dwie wady. Dostępny jest wyłącznie na Iphony i to nie za darmo. W dniu publikacji tekstu cena wynosi aż 2,69€.

Podobne funkcjonalności i podobny mechanizm zastosowano natomiast w aplikacji Task Hammer. Ta lista zadań, w odróżnieniu do Epic Win, dostępna jest za darmo na Google Play. Może brak jej nieco dopracowanej grafiki swojego iPhone’owego odpowiednika, sprawdza się jednak całkiem dobrze jako podstawowy task manager. Niezależnie od tego, czy wykonujesz swoje zadania z rozmachem barbarzyńcy, czy sprytem łotrzyka.

 

30/30 – zrób to teraz, szybko, bez zbędnych przerw

Menedżer zadań 30/30 to propozycja dla tych, którzy choć wiedzą co muszą zrobić, robią to czego nie powinni. Facebook, Pudelek, seriale – prokrastynacja nie jedno ma imię, a jeszcze ktoś napisał pilnego maila. Aplikacja 30/30 dostępna za darmo na AppStore może rozwiązać ten problem. Nie zaplanujesz nim tygodniowego grafiku pracy i nie ustawisz priorytetów swoich obowiązków. Przypomina bardziej minutnik, który wylicza czas do zakończenia danego zadania.

Wielki minutnik odlicza minutę po minucie, sekunda po sekundzie, czas ucieka, praca czeka. Całe szczęście można się ratować 5 minutową dokładką czasu.

 2013-04-29 ,