Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Jak wybiegać studia w USA?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ca207ddef94451074.jpg
Jak wybiegać studia w USA?

Kiedy większość studentów dostaje zadyszki podczas porannego sprintu na tramwaj, on funduje sobie bieg z Warszawy do Krakowa. 300 km, 14 dni, jeden cel – zebranie funduszy na studia w USA. Barłomiej Walentyński wymarzył sobie dyplom na kierunku Master of Public Policy na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, czy akcja "Biegiem po Wiedzę" go do tego przybliży? Trzymamy kciuki!


Youngpro.pl: Na czym polega Twoja inicbjatywa i w jaki sposób umożliwi studia w USA?

Bartłomiej Walentyński: Moja inicjatywa polega na przebiegnięciu z Warszawy do Krakowa. Bieg ten ma nosić miano „Biegu po Wiedzę”, ponieważ w pierwszej kolejności ma pomóc mi w opłaceniu czesnego na Georgetown University, a po drugie symbolicznie połączy dwa największe ośrodki akademickie w Polsce. Inicjatywa ma umożliwić mi podjęcie studiów w USA dzięki współpracy ze sponsorami oraz crowdfundingowi, które to pozwolą mi zebrać przynajmniej część potrzebnej sumy na podjęcie studiów w USA.

Czym się inspirowałeś tworząc koncept całego przedsięwzięcia?

Inspiracja przyszła w pierwszej kolejności z faktu, że fundusze stypendialne w Polsce są niezwykle ograniczone. Drugą z inspiracji był organizowany swego czasu bieg "Biegnę dla Kacpra", w którym to tata Kacpra biegł by zbierać pieniądze na leczenie synka. Co prawda mój cel jest inny, ale wydaje mi się, że sam bieg jest bardzo pozytywną inicjatywą.

300 km bieg z Warszawy do Krakowa to wielkie wyzwanie. Jak się do niego przygotowujesz?

Staram się biegać ile to możliwe, dodatkowo jeżdżę na rowerze by wzmocnić nogi. Natomiast same 300 km po rozłożeniu na 14 dni nie wydaje się być przerażającym dystansem. Najważniejsze to nie złapać kontuzji.

Dlaczego studiowanie w na Georgetown University jest dla Ciebie takie ważne?

Jest to dla mnie ważne w pierwszej kolejności dlatego, że studia na kierunku Master of Public Policy są najlepiej rozwinięte w USA i tam można najwięcej się nauczyć. Co więcej samo GU uznawane jest za jedną z najlepszych uczelni w tej dziedzinie i co jest dla mnie ważne, skupiającą się na ilościowej analizie polityk publicznych. Po drugie lokalizacja GU w samym sercu Waszyngtonu daje niesamowitą możliwość być w miejscu, gdzie rzeczywiście dzieje się światowa polityka na najwyższym poziomie.

Ponadto, uważam za ważne to by Polacy studiowali na najlepszych uczelniach na całym świecie i tam zawiązywali międzynarodowe przyjaźnie i znajomości.

Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Za 5 lat w pierwszej kolejności widzę siebie jako absolwenta GU. Tak krótki okres czasu wydaje mi się dosyć niepewny, możliwe, że będę kontynuował karierę naukową albo pracował w sektorze prywatnym bądź publicznym. Mimo to za 10, a na pewno za 20 lat widzę siebie zdecydowanie w sektorze publicznym w Polsce, chciałbym jednak przed wejściem do niego nabrać maksymalnie dużo doświadczenia.

****

Bartłomiej Walentyński: student Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Prezes Zarządu Koalicji na Rzecz Rozwoju, działacz społeczny, reasercher w Fundacji Republikańskiej i Ambasadzie Królestwa Danii. Ambasador firmy doradczej PwC w społeczności akademickiej, starszy specjalista ds. księgowości funduszy w Citybank International.

2013-05-22 ,