Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Jak szukać pracy dla studenta w Poznaniu?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_886ea183cb9618495.jpg
Jak szukać pracy dla studenta w Poznaniu?
Poznań to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Co roku ściągają do niego tysiące maturzystów, którzy rozpoczynają kształcenie na uczelniach i szkołach wyższych. Studenci stanowią około 1/6 populacji miasta, co jest jednym z najwyższych wskaźników w Polsce. Jednocześnie Poznań może pochwalić się najniższym w Polsce bezrobociem. Jednak jak student powinien szukać pracy w Poznaniu? Jak znaleźć najlepsze oferty pracy dla studentów? Gdzie ich szukać i jak wybierać?
 
Poznań to miasto w którym znajdują się uczelnie o wszelakich profilach, dlatego rynek pracy musi być otwarty i chłonny na wszelakich kandydatów. Studenci szukający pracy w Poznaniu mają przed sobą kilka zadań do wykonania, które pozwolą znaleźć nie tylko odpowiednią ofertę pracy, ale też najlepszego pracodawcę. Start kariery w Poznaniu powinien rozpocząć się od podstawowego kroku:
 

Stwórz swoje poznańskie CV

Jeżeli dopiero przeprowadziłeś się do Poznania i szukasz pracy dla osób uczących się, to pamiętaj, żeby w swoim CV potwierdzić, że jesteś związany z miastem. W danych osobowych wpisz adres wynajmowanego mieszkania lub nawet akademika. To potwierdzi pracodawcy, że jesteś kandydatem dostępnym na lokalnym rynku pracy, który długoterminowo myśli o pracy w Poznaniu. Jeżeli masz problem ze stworzeniem CV dla studenta rozpoczynającego karierę, nie mogłeś trafić lepiej – skorzystaj z kreatora CV na Youngpro.pl, który w kilku krokach przygotuje z Twoją pomocą, bezbłędny dokument aplikacyjny.
 

Znajdź najlepsze oferty pracy dla studenta w Poznaniu

Rozpocznij swoje poszukiwania od portali kariery studenta, gdzie publikowane są oferty pracy u pracodawców, którzy uwzględniają fakt, że się uczysz. W katalogu ofert Youngpro.pl znajdziesz jedynie takie propozycje. Wybierz ofertę pracy studenckiej, która Cię interesuje i wyślij z użyciem CV, które przygotowałeś w pierwszym kroku. Pamiętaj, że znajdziesz u nas tylko profesjonalne ogłoszenia o pracę od rekomendowanych pracodawców.
 

Najlepsi pracodawcy w Poznaniu

Szukanie pracy dla studenta to często dłuższy proces. Musisz wybrać ofertę, która pozwoli Ci nie tylko pogodzić pracę z zajęciami na uczelni, ale jeżeli chcesz rozwijać się zawodowo, warto, żeby Twój pracodawca umożliwiał Ci zbieranie nowych doświadczeń. Sprawdź listę pracodawców i wybierz tych, którzy najbardziej pasują do Twojego profilu, obserwuj ich profile, dzięki temu będziesz wiedział gdy pojawią się najlepsze oferty pracy dla studentów.
 

Biura Karier od pierwszego roku

Przy każdej poznańskiej uczelni znajdziesz Biuro Karier gdzie czekają na Ciebie eksperci i doradcy zawodowi, którzy pomogą Ci w ukierunkowaniu Twojej drogi zawodowej. Podpowiedzą, którą ofertę pracy dla studenta wybrać i czym sugerować się przy wyborze pierwszego pracodawcy. Pamiętaj, że to miejsce z którego możesz korzystać już na pierwszym semestrze -  im wcześniej tym lepiej.
 
Praca na studiach to nie tylko idealne rozwiązanie do przyspieszenia swojej kariery, ale jednocześnie możliwość szybkiego rozwoju i uzupełnienie wiedzy uniwersyteckiej z praktyką biznesową. Dlatego warto rozpocząć poszukiwania ofert pracy, staży lub praktyk już na początku studiów. Powodzenia!
2014-06-17 ,