Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Bezpłatne szkolenia, warsztaty i konferencje. Jak znaleźć najlepsze oferty?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_83aedcfaa96657875.jpg
Bezpłatne szkolenia, warsztaty i konferencje. Jak znaleźć najlepsze oferty?

Jak pokazuje praktyka sama wiedza wyniesiona z uczelni najczęściej nie wystarcza by zdobyć upragnioną pracę. Dla pracodawców kluczowe stają się umiejętności miękkie i praktyczne kompetencje. Te natomiast można nabyć na kursach i warsztatach. Na rynku szkoleniowym znaleźć można wiele ciekawych ofert bezpłatnych szkoleń. Przedstawiamy praktyczną ściągę po stronach internetowych zamieszczających najlepsze oferty szkoleń, warsztatów i konferencji – ze szczególnym uwzględnieniem tych darmowych.

Mapa Projektów EFS

Mapa Projektów EFS – funkcjonalna i zaawansowana wyszukiwarka szkoleń, warsztatów i konferencji współfinansowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Narzędzie pozwala na szczegółowe wyszukanie takich ofert kursów, których grupa docelowa jest całkowicie zgodna z potrzebami i charakterystyką kandydata. Do każdej inicjatywy skatalogowanej w bazie załączone są dokładne dane kontaktowe.

Strona powstała z inicjatywy i administrowana jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego co gwarantuje rzetelność zamieszczonych w niej informacji o szkoleniach.

Zawartość: warsztaty, szkolenia, dofinansowania, konferencje, praktyki, doradztwo

Szkolenia24.pl

www.szkolenia24h.pl – regularnie aktualizowana baza szkoleń i konferencji. Oprócz szkoleń bezpłatnych znaleźć w niej można bogatą ofertę płatnych lub częściowo płatnych kursów. Szczegółowe informacje o inicjatywach uzupełniane są przez firmy szkoleniowe.

Strona prowadzi także profil na Twitterze, na której publikowane są najlepsze oferty z bazy szkoleń. Można również zapisać się do newslettera i co tydzień otrzymywać najświeższe newsy o szkoleniach w swoim regionie.

Zawartość: warsztaty, szkolenia

Newsletter Youngpro.pl

Newsletter Youngpro.pl – skondensowany i przejrzysty zbiór newsów o szkoleniach, konkursach i eventach rekrutacyjnych skierowanych do studentów i absolwentów. Rozsyłany jest do wszystkich zarejestrowanych. użytkowników portalu Youngpro.pl i zazwyczaj zawiera selekcję 4-5 najważniejszych inicjatyw. Niezarejestrowani czytelnicy stroni mogą zapoznać się z Newsletterem, który zamieszczany jest w katalogu artykułów.

Obecnie portal Youngpro.pl publikuje newsletter w 3 wersjach: ogólnokrajowy, poznański, warszawski.

Zawartość: warsztaty, szkolenia, praktyki, konferencje, programy stażowe, konkursy, spotkania z praktykami biznesu, eventy rekrutacyjne, kursy elearningowe

Strony uczelnianych biur karier

Każda szkoła wyższa w Polsce prowadzi dziś swoje biuro karier/centrum rozwoju zawodowego. Na ich stronach internetowych można znaleźć nie tylko newsy o ogólnopolskich konkursach  i programach stażowych, ale również unikatowe oferty szkoleń adresowanych wyłącznie do studentów danej uczelni. Publikowane są tam również informacje o eventach rekrutacyjnych, akcjach prowadzonych przez koła naukowe i organizacje studenckie oraz inicjatywach typu spotkania z praktykami biznesu.

Zawartość: warsztaty, szkolenia, praktyki, programy stażowe, konkursy, spotkania z praktykami biznesu, eventy rekrutacyjne

Portale branżowe

Na łamach serwisów branżowych zamieszczane są często oferty szkoleń zawodowych i konferencji tematycznych dedykowanych osobom danej profesji. Chociaż najczęściej są to płatne wydarzenia, to znaleźć można w nich także propozycje bezpłatne.

Przykładowe serwisy branżowe z bazą szkoleń:

Zawartość: warsztaty, szkolenia, konferencje o charakterze branżowym

Studencki Serwis Szkoleniowy

Studencki Serwis Szkoleniowy – to innowacyjna platforma za której pośrednictwem można wyszukać i odbyć wiele kursów elearningowych o różnorodnej tematyce. W ofercie znajduje się wiele bezpłatnych szkoleń. Ceny szkoleń płatnych wahają się od 20 do 100 zł.

Zawartość: kursy elearningowe

Inkubatory Przedsiębiorczości

Idealna propozycja dla osób szukających wsparcia merytorycznego i organizacyjnego w otwarciu i prowadzeniu własnej firmy. Inkubatory regularnie organizują szkolenia, których tematyka skupia się na zagadnieniach biznesowych (np. pisanie biznesplanu, finansowanie), a także warsztaty podnoszące umiejętności miękkie (np. liderowanie, komunikacja, negocjacje, autoprezentacja).

Dla przykładu InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prowadzi zajęcia z przedsiębiorczości na poznańskich uczelniach, spotkania i warsztaty w ramach Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej czy intensywny cykl szkoleń odbywających się w wakacje - Letnia Szkoła Przedsiębiorczości.

Inkubatory Przedsiębiorczości działają praktycznie w każdym mieście wojewódzkim w Polsce. Na stronie inkubatory.pl zamieszczono praktyczną mapę tego typu inicjatyw.  

Zawartość: warsztaty, szkolenia, dofinansowanie, konferencje, doradztwo

2012-02-06 ,