Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

10 wizytówek na medal. Absolutnie kreatywne

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7ab628a97f5276483.jpg
10 wizytówek na medal. Absolutnie kreatywne

Własna wizytówka to podstawa networkingu. Dobrze jeśli się wyróżnia, super gdy zapada w pamięć, ale najważniejsza jest idea. Przedstawiamy zestawienie 10. znakomitych pomysłów na wizytówkę. Be inspired!  

Pakiet usztywnianych kartek jest najlepszym przyjacielem młodego profesjonalisty podczas konferencji, spotkań oraz eventów i to mniej ważne czy można się na niej podpisać jako specjalista, freelancer czy koordynator w organizacji studenckiej. Jej szata graficzna oraz zamieszczone na niej treści powinny idealnie korespondować z tym co robimy i jakie wrażenie chcemy wywrzeć na odbiorcy.

Zbyt przebojowe, kolorowe wizytówki nie przystoją lekarzowi czy prawnikowi, natomiast przedstawiciele zwodów kreatywnych mają okazję rozwinąć skrzydła kreacji. Wzór na bezpieczną szatę graficzną dla początkujących sprowadza się do dwóch zasad: białe tło i czarna czcionka, oraz zastosowanie tylko 3 kolorów (nie licząc ewentualnego logo). Jest jeszcze jedna reguła, która obowiązuje jednak wszystkich – wizytówka powinna zawierać podstawowe dane kontaktowe:

  • imię i nazwisko,
  • stanowisko,
  • nazwę firmy bądź organizacji (nie dotyczy rzecz jasna studentów, bezrobotnych i wolnych strzelców),
  • adres mailowy (koniecznie profesjonalny np. imię.nazwisko@serwer.pl),
  • numer telefonu.

Dodatkowo można umieścić na wizytówce:

  • adres strony internetowej,
  • adres wirtualnego portfolio,
  • adres konta na zawodowym portalu społecznościowym (np. na Goldenline.pl czy Youngpro.pl),
  • nick komunikatora Skype - warto go umieścić o ile jest to rzeczywiście pomocne, np. w przypadku częstych kontaktów z osobami z zagranicy,
  • tytuł naukowy – przy czym tytuł magistra nie zrobi już na nikim wrażenia.

Standardowa wizytówka ma wymiary nie przekraczające 9x5,5 cm, należy więc dokładnie przemyśleć, które elementy graficzne i jakie treści są rzeczywiście konieczne.

Kontrowersje budzi np. umieszczanie na wizytówce własnej fotografii. Zwolennicy takie rozwiązania przekonują, że łatwo dzięki niej zapamiętać jej właściciela, co jest istotne w przypadku wizyt na spotkaniach networkingowych, których uczestnicy otrzymują dziesiątki różnych kart biznesowych i naprawdę łatwo o pomyłkę – „kto był kim?”. Są także zdecydowani przeciwnicy zdjęć na wizytówkach. Mówią, że to największe wizytówkowe foux paus i dopuszczają taką możliwość jedynie w przypadku aktorów i modeli.

Nie ma również zgody co do przeznaczenia drugiej strony wizytówki. Są tacy, którzy zadrukowują ją swoimi treściami – ilustracjami, kodami QR etc.. Tradycjonaliści natomiast polecają bardziej funkcjonalny wariant – pozostawić ją czystą i gotową na przyjęcie notatek naniesionych przez przyszłych konrahentow.

Przeszukaliśmy zasoby internetu i wybraliśmy inspirujących 10 wzorów wizytówek.

Wizytówka stolarza 

Wydrukowana na najprawdziwszym papierze ściernym. Miła dla oka i jaka użyteczna!

Sand Paper Business Card

Minimalizm.

Minimalist Design

Diana Gomez to chyba urodzona optymistka. 

Żywe, wesołe kolory zestawione z miłym hasłem. Nazwalibyśmy ją niepoprawną optymistką gdyby wręczyła taką wizytówkę dyrektorowi finansowemu w korporacji, pracuje ona jednak w branży reklamowej.

Colorful Business Cards

Technologicznie, elegancko, ale też odrobinę tajemniczo (szczególnie dla tych, dla których claud computing to czarna magia).

Whitescape Corporate Card

Kody QR to ostatnio must have dla agencji webowych. 

Plastik i przezroczystości to już sprawa gustu.

Clear Identity Card

Wizytówka to wizytówka grafika.

Self-Identity Yellow Design

Bonsai tu, bonsai tam.

Bonsai Design Inspiration

Pani Anna wpakowała nas w percepcyjne tarapaty.

Ciekawe ujęcie wizytówki dla fotografa.

Camera-Shaped Design

Oldschool z Nowego Yorku.

Personal Identity Design


2013-01-05 ,