Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pytanie do eksperta: Jak zbudować dobrą relację z pracodawcą na praktykach?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f1a79099438729512.jpg
Pytanie do eksperta: Jak zbudować dobrą relację z pracodawcą na praktykach?
Podczas odbywania praktyki lub stażu istotne jest zbudowanie pozytywnej relacji z pracodawcą. Wielu z Was nie ma tak naprawdę zielonego pojęcia co wolno, czego nie wolno, a co należy zrobić, aby wkupić się w łaski „teamu” z którym jest Wam dane współpracować. Uśmiech na twarzy oraz nawiązanie kontaktu wzrokowego mogą być pierwszym krokiem, który zachęci pracowników do współpracy z Tobą… praktykancie! Nasz ekspert stwierdza: Nie czekaj na Godota! Jednocześnie przekonuje, że wszelkie przejawy kreatywności i inicjatywa są jak najbardziej mile widziane. Rad jest wiele, ale jedna uchodzi za najcenniejszą – Wykazuj chęć do nauki. Jest to rzecz, która na pewno spowoduje iż zostaniesz zapamiętany… a może i nawet będzie Ci dane zostać w szeregach na stałe.  

Jolanta Toton, Recruitment Consultant | Sales , Marketing & Pharmacy

W obecnych czasach studia okazują się niewystarczające aby dostać się do tzw. wymarzonej organizacji. Dlatego też coraz częściej praktykowane są tzw. praktyki oraz staże mające na celu zapoznanie się przede wszystkim ze specyfiką danego zawodu oraz nabycie praktycznej wiedzy. Praktykanci zazwyczaj są 3 miesiące w organizacji, dlatego warto wykazać się, aby zostać zapamiętanym spośród wielu, a jedynym sposobem na to jest stworzenie dobrej relacji.

Pracodawca zwraca uwagę na podejście młodego człowieka do praktyki, nikt nie oczekuje pełnej wiedzy na temat pracy, której docelowo ma się wykonywać. Tak naprawdę najważniejsza u osoby przychodzącej do firmy na staż jest sama chęć do nauki. To ona powoduje, że stażysta zdobywa nowe kompetencje i jego czas spędzony w firmie ma sens.

Jeżeli pracodawca czy osoby odpowiedzialne za angażowanie praktykanta do działań widzą chęć do pracy - na pewno jest to docenione. Do nawiązania relacji jest również potrzebna komunikatywność. Osoba, która szybciutko wychodzi, mówi „dzień dobry” na nikogo nie patrząc, a swoje zadania wykonuje w ciszy - po ukończeniu stażu nie zostanie nawet zapamiętana. Jeżeli chcesz aby środowisko Cię polubiło rozpocznij rozmowę, a przede wszystkim naucz się słuchać. Niekoniecznie staraj się za wszelką cenę naśladować i dopasowywać do środowiska - bądź sobą.

Warto też być uczynnym i uśmiechniętym. Wówczas wszyscy na pewno Cię polubią. A...i nie czekaj na Godota! Mam tu na myśli kreatywność i inicjatywę. Często zdarza się, że praktykanci skończą zadanie i nie upominają się o kolejne. Nie wychodzą z inicjatywą oraz nie komunikują, że mogą się dodatkowo czymś zająć. Są to proste wskazówki, ale na pewno pomogą w nawiązaniu dobrej relacji z pracodawcą. 


Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku pracy, rozwoju zawodowym, wymaganiom stawianym przez pracodawców? Prześlij swoje pytanie na adres mailowy kontakt@youngpro.pl.

2013-07-03 ,