Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pytanie do eksperta: jak powinno wyglądać CV praktykanta?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f1a79099435799553.jpg
Pytanie do eksperta: jak powinno wyglądać CV praktykanta?
Podejmowanie dodatkowych działań już podczas trwania studiów, odejście od „misiaczka” w adresie mailowym to tylko niektóre rady, które otrzymujemy od Iwony Mitros z Grafton Recruitment w odpowiedzi na pytanie: Jak powinno wyglądać CV praktykanta?

Iwona Mitros, Marketing Coordinator w Grafton Recruitment Polska.
Praktykanci to grupa dopiero wkraczająca na rynek pracy. Dlatego nie wymaga się od nich tak bogatego CV jak w przypadku osób już z konkretnym doświadczeniem. Nie oznacza to jednak, że takie aplikacje nie potrafią nas zaskoczyć.
Samo CV oprócz standardowych elementów takich jak dane osobowe i wykształcenie  czy zainteresowania powinno zawierać dodatkowe inicjatywy lub odbyte już  praktyki. Dlatego tak ważne jest, aby już w czasie studiów podejmować się dodatkowych działań, np. działalność w kołach naukowych czy w samorządzie studenckim. Pamiętaj, że Twoja inicjatywa dzisiaj, na pewno będzie Twoją przewagą w przyszłości. Rekruterzy bardziej przychylnym okiem analizują aplikacje osób, które są aktywne już podczas studiów.
Jeżeli mamy za sobą jakieś doświadczenie zachęcam do szerszego opisu co podczas takich działań robiłem i czego się nauczyłem.
Pamiętajmy o zmianie adresu mailowego na bardziej profesjonalny. Zakładając konta w wieku nastoletnim kierujemy się zupełnie innymi wytycznymi dobierając nick. Przed wysłaniem aplikacji warto stworzyć adres złożony z imienia i nazwiska. Z przykładowego „misiaczka” zawsze możemy korzystać prywatnie.
I już na końcu - wypisując zainteresowania warto dodać oprócz tych zupełnie prywatnych także takie, które łączą się z praktykami na jakie aplikujemy.


Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku pracy, rozwoju zawodowym, wymaganiom stawianym przez pracodawców? Prześlij swoje pytanie na adres mailowy kontakt@youngpro.pl.


2013-07-05 ,