Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pytanie do eksperta: Jak pisać o umiejętnościach w CV?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_d72112815b8630967.jpg
Pytanie do eksperta: Jak pisać o umiejętnościach w CV?
Napisanie dobrego CV to sztuka w której świadomość własnych umiejętności jest kluczowa.  Celem jest przekonanie rekrutera, że posiadamy umiejętności, które pozwolą nam efektywnie pracować na stanowisku na które aplikujemy. Zatem jak pisać o swoich umiejętnościach w CV? - takie pytanie zadaliśmy Iwonie Mitros z Grafton Recruitment.Iwona Mitros. Marketing Coordinator - Grafton Recruitment Polska 

Standardowe CV zawiera kilka kluczowych elementów: dane personalne, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, przebyte kursy, znajomość języków obcych, zainteresowania. Kolejność poszczególnych elementów jest uzależniona od posiadanego doświadczenia zawodowego. Co to oznacza? Inaczej będzie wyglądało CV studenta, który dopiero rozgląda się za pierwszą pracą a inaczej osoby na stanowisku specjalistycznym czy managerskim. Student powinien przede wszystkim położyć  nacisk na wykształcenie, umiejętności, inicjatywy, w których był zaangażowany. Rekruterzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że młodzi ludzie nie od razu będą mogli pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym i dlatego trzeba ich przekonać podkreślając inne nasze silne strony. 

To tutaj pojawia się „furtka” do opisania naszych silnych stron. Możemy to zrobić właśnie za pomocą umiejętności. Wyraźnie zaznaczmy czego nauczyliśmy się podczas studiów. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o ogólne stwierdzenia a nie wymienię wszystkich przedmiotów Np. Mnogość przedmiotów ścisłych na studiach wpływa na to, że ktoś może być kandydatem o silnych umiejętnościach analitycznych. Dla firm np. z tzw. Wielkiej Czwórki taka umiejętność jest bardzo ważna. Podobnie jak w przypadku sektora bankowego. Innym przykładem może być zaangażowanie się w działalność samorządową na studiach. Współpraca przy tego typu inicjatywach na pewno dowodzi naszej samodzielności, aktywności w działaniu, umiejętność pracy w grupie oraz podkreśla nasze kompetencje komunikacyjne. 

Umiejętności to bardzo szerokie pole do popisu dla potencjalnego kandydata. Podkreślmy to co nas wyróżnia najbardziej. To tutaj też możemy oczywiście dodać znajomość języków obcych. Jeżeli znamy więcej niż jeden, rekomenduję dodatkowy punkt w CV aby to zdecydowanie podkreślić. Obecnie języki obce są jednym z kluczowych wymagań dlatego warto to zaznaczyć. 

Zachęcam do analizy swoich dotychczasowych działań i silnych stron aby móc jak najdokładniej podkreślić swoje umiejętności. Ten element może zaważyć na to czy będziemy zaproszeni do udziału w danym procesie rekrutacyjnym. Powodzenia!

2013-10-24 ,