Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pytanie do eksperta: co zrobić, gdy przegapiliśmy terminy aplikacji na praktyki?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f1a79099437051270.jpg
Pytanie do eksperta: co zrobić, gdy przegapiliśmy terminy aplikacji na praktyki?
Wiele spraw na głowie, sesja egzaminacyjna, inne obowiązki… rozpoczynamy wakacje i budzimy się – bez praktyk czy wymarzonego stażu. No, a przecież nasze postawienie wakacyjne było inne. Spóźnialscy – nie muszą się martwić. Nawet dla nich znajdzie się coś interesującego. Co zrobić, gdy przegapiliśmy terminy aplikacji na praktyki? Na to pytanie odpowiada Iwona Mitros, Marketing Coordinator w Grafton Recruitment.


Okres przesyłania aplikacji w przypadku praktyk letnich w różnych organizacjach jest inny. Duże firmy, poszukujące stażystów na okres wakacji często zaczynają poszukiwania już w lutym/marcu. Takie działanie jest zrozumiałe jeżeli proces rekrutacji jest wieloetapowy, a rozłożenie go w czasie pozwala na wybór właściwych kandydatów.

To tutaj najczęściej na przyszłych praktykantów czekają do rozwiązania testy czy potoczne „case study”. Takie przypadki dotyczą sytuacji kiedy firma w jednym okresie chce zatrudnić większą ilość praktykantów. Jednak w okresie zwiększonego zapotrzebowania lub nagłych potrzeb - jest szansa na dodatkowe rekrutacje.

Nie ma co załamywać rąk jeżeli przegapiliśmy terminy przesyłania CV ponieważ to nie zamyka nam szans dostanie się na letnie praktyki. To do czego przede wszystkim zachęcam to weryfikacja firm, gdzie takie praktyki chcielibyśmy odbyć. Takie działanie ułatwi późniejsze monitorowanie programów i terminów stażowych.  Pamiętajmy, że nie wszystkie firmy ogłaszają oferty praktyk na portalach rekrutacyjnych i dlatego warto korzystać z zakładek „kariera” na stronach upatrzonych wcześniej firm.

W przypadku naszej firmy praktykanci poszukiwani są właściwie non stop. Nie zawsze udaje się od razu skompletować odpowiednie osoby dlatego kiedy jedni zaczynają, inni kończą i na ich miejsce poszukujemy kolejnych chętnych.  
Dla przykładu, obecnie poszukujemy zespołu stażystów dla jednego z naszych klientów co tylko dowodzi, że możliwości jest wiele. Grunt to przygotowanie i dostępność kandydata.


Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku pracy, rozwoju zawodowym, wymaganiom stawianym przez pracodawców? Prześlij swoje pytanie na adres mailowy kontakt@youngpro.pl.


2013-07-12 ,