Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pytanie do eksperta: co napisać w treści maila z dokumentami aplikacyjnymi?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f1a79099434663194.jpg
Pytanie do eksperta: co napisać w treści maila z dokumentami aplikacyjnymi?
Aplikujesz na staż lub praktykę? Musisz wysłać maila z aplikacją, a nie wiesz co wpisać w jego treści? Iwona Mitros, Marketing Coordinator z Grafton Recruitment Poland na pewno Ci pomoże. Sprawdź jak nie zdyskwalifikować swojej kandydatury jeszcze przed otwarciem Twojego CV.

Każdy rekruter zwraca uwagę na inne aspekty aplikacji. Dla jednych ważne jest samo CV, dla innych równie ważny jest list motywacyjny.
Z treścią maila, który wysyłamy wraz z dokumentami aplikacyjny jest podobnie.

Czego na pewno powinniśmy unikać?
Pustych maili. Jeżeli już wysyłamy aplikacji to napiszmy przynajmniej jedno zdanie o tym na jakie stanowisko aplikujemy. Prosta forma grzecznościowa, „witam”, „dzień dobry” plus krótkie zdanie wystarczą. W przypadku naszej firmy prosimy kandydatów dodatkowo o dodanie informacji o portalu z jakiego aplikowali ale tak jak wspominałam każda firma zwraca uwagę na inne aspekty.

Możemy zawsze skorzystać z tekstu, który się automatycznie pojawia w formularzach do aplikowania, jeżeli dana firma korzysta z systemu do zarządzania aplikacjami.

Starajmy się nie powielać informacji, które zawieramy w CV i liście motywacyjnym.

Co warto zamieścić?

Obecne potrzeby rynku pracy wymagają często sięgania po kandydatów gotowych do relokacji. Jeżeli jesteśmy kandydatem, który ma możliwość zmiany miejsca zamieszkania to warto to podkreślić w mailu ze względu na to, że w CV nie bardzo jest na to miejsce. Podobnie jeżeli w CV mamy informację o miejscu zamieszkania w innym miejscu aniżeli oferta pracy, na którą aplikujemy, to warto zaznaczyć w mailu naszą dyspozycyjność.

W podpisie warto dodać numer telefonu aby ułatwić kontakt z nami.


Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku pracy, rozwoju zawodowym, wymaganiom stawianym przez pracodawców? Prześlij swoje pytanie na adres mailowy kontakt@youngpro.pl.


2013-08-20 ,