Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Kiedy pracodawca odprowadza składki na ubezpieczenie zdrowotne?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f1a79099431976483.jpg
Kiedy pracodawca odprowadza składki na ubezpieczenie zdrowotne?
Istnieje wiele aspektów związanych  z podpisaniem umowy o pracę, o dzieło czy też umowy – zlecenia, o których zapominamy. Jedną z nich jest składka na ubezpieczenie zdrowotne. Przy jakim rodzaju umowy są one odprowadzane, a przy jakim nie? Podpowiada ekspertka z Grafton Recruitment Poland – Iwona Szwarc, specjalistka ds. kadr i płac.Podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu i odprowadzanie składek na to ubezpieczenie ma charakter powszechny i w większości przypadków obowiązkowy.

W odróżnieniu od składek na ubezpieczenie społeczne, składki zdrowotne mogą występować jednocześnie w przypadku osiągania dochodów z kilku źródeł. I tak, jeśli ktoś jest pracownikiem i jednocześnie prowadzi działalność, to z obu tych źródeł musi zapłacić składki zdrowotne. Podobnie jest  jeśli uzyskuje dochody ze zlecenia, z pracy, działalności gospodarczej - płaci składki ze wszystkich źródeł. Podleganie składkom jest niezależne od tego czy wystąpił obowiązek opłaty składki na ubezpieczenia społeczne.


Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku pracy, rozwoju zawodowym, wymaganiom stawianym przez pracodawców? Prześlij swoje pytanie na adres mailowy kontakt@youngpro.pl

2013-09-20 ,