Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7aa8f78abb3490102.jpg
Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym
Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Tomasz Kociumaka, Jakub Oćwieja i Jarosław Błasiok zajął pierwsze miejsce w zakończonych w niedzielę XVIII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ 2013) – poinformował PAP prof. Krzysztof Diks, kierownik zawodów.

Na drugim miejscu znalazł się zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który tworzyli Wiktor Kuropatwa, Michał Sapalski i Wojciech Łopata, a trzecia pozycja przypadła kolejnej trójce z UW w składzie: Wojciech Nadara, Grzegorz Prusak i Marcin Smulewicz. Czwarte i piąte miejsce zajęły zespoły z Uniwersytetu Wrocławskiego, a w kolejnej piątce znalazły się jeszcze cztery zespoły z Uniwersytetu Warszawskiego oraz jeden z UJ.
 
Ogółem, w mistrzostwach udział wzięły 52 zespoły ze wszystkich najlepszych wydziałów informatycznych w Polsce.
 
„Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Najlepszy zespół rozwiązał 10 zadań z 11, drugi w kolejności dziewięć, a pozostałe trzy w pierwszej piątce po osiem zadań. Myślę, że te najlepsze drużyny to są kandydaci do Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), które odbędą się w przyszłym roku w Jekaterynburgu (Rosja – PAP)” – powiedział PAP prof. Diks, który jest opiekunem drużyn z Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Dotychczas Polacy odnosili w nich liczne sukcesy. Do największych należy dwukrotne zdobycie mistrzostwa świata przez zespół z Uniwersytetu Warszawskiego w 2003 i 2007 r.
 
AMPPZ są uważane za najważniejsze zawody programistyczne w Polsce dla studentów informatyki. Po raz pierwszy odbyły się w 1996 r. w Poznaniu.
W tym roku zostały objęte patronatem honorowym Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej oraz Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego.
 
Więcej szczegółów na temat AMPPZ można znaleźć na stronie internetowej - http://amppz.mimuw.edu.pl.
 
2013-10-28 ,