Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Zdolne badaczki nagrodzone w konkursie "Innowacja jest kobietą"

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_eb32fa178e1446228.jpg
Zdolne badaczki nagrodzone w konkursie
Dr Anna Waszkielewicz z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymała główną nagrodę w konkursie "Innowacja jest kobietą". Najwyższe miejsce na podium wywalczyła dzięki opracowanemu przez siebie lekowi przeciw bólowi neuropatycznemu i padaczce.

Była to już druga edycja konkursu dla wynalazczyń organizowanego przez Fundację Kobiety Nauki.

Zwyciężczyni konkursu - dr Anna Waszkielewicz otrzyma szansę na promocję swojego wynalazku - leku przeciw bólowi neuropatycznemu lub padaczce, podczas 65. Międzynarodowych Targów „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2013", które odbędą się jesienią w Norymberdze.

Drugie miejsce zdobył projekt dr Dominiki Oleś z Politechniki Wrocławskiej - "Metoda syntezy i badanie właściwości fotokatalitycznych katalizatorów na bazie nanocząstek TiO2". Nagrodą jest promocja innowacyjnego rozwiązania podczas wystawy wynalazków w Sewastopolu.

Trzecie miejsce w konkursie przyznano za "Innowacyjne fotoinicjatory jodoniowe do polimeryzacji kationowej monomerów". Jest to wynalazek dr Joanny Ortyl z Politechniki Krakowskiej – nagrodą jest promocja wynalazku na wystawie wynalazków w Zagrzebiu.

Organizatorzy konkursu postanowili też wyróżnić dyplomem uznania Joannę Jurek, licealistkę z Piotrkowa Trybunalskiego. Badaczka w konkursie zaprezentowała projekt dotyczący wykorzystania potencjału kwasu octowego i kwasu mlekowego w ochronie roślin jadalnych podczas hodowli. Fundacja Kobiety Nauki planuje zapewnić młodej badaczce miejsce wśród polskich wynalazczyń i wynalazców na przyszłorocznej wystawie Archimedes.

Dyplom uznania przyznano też dr Monice Brzychczy-Włoch z Collegium Medicum UJ. Przedmiotem jej prac jest test diagnostyczny umożliwiający potwierdzenie zakażeń Streptococcus agalactiae (ang. Group B streptococcus, GBS) u kobiet w ciąży.

Szczegóły konkursu na stronie: http://www.kobietynauki.org/innowacja-jest-kobieta-i-edycja/innowacja-jest-kobieta-ii-edycja

PAP - Nauka w Polsce


2013-07-16 ,