Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Zapisy do "Studenckiego Nobla" przedłużone do 10 kwietnia

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_942fba134f8625536.jpg
Zapisy do

Najlepsi polscy studenci wciąż mogą się zgłaszać do udziału w konkursie "Studencki Nobel 2012". Ze względu na duże zainteresowanie zapisy przedłużono do 10 kwietnia. Na zwycięzcę czeka tytuł najlepszego polskiego studenta i nagrody rzeczowe. 

Konkurs na najlepszego studenta w Polsce organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polska Agencja Prasowa.

Do rywalizacji o Studenckiego Nobla mogą zgłaszać się wszyscy studenci polskich szkół wyższych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, którzy nie ukończyli 28. roku życia.

Oceniane będą m.in. wyniki ze studiów, aktywność naukowa, społeczna, publikacje, znajomość języków obcych czy odbyte staże. Osoby, które chcą wziąć udział konkursie, mogą zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.studenckinobel.pl.

Oprócz najlepszego z najlepszych - zwycięzcy Studenckiego Nobla, w Konkursie Branżowym nagradzani będą także najlepsi studenci w 10 następujących kategoriach: nauki rolniczo-przyrodnicze, nauki inżynieryjne i techniczne, nauki medyczne i o zdrowiu, nauki prawnicze, nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki ścisłe, sztuka, sport, języki obce.

W pierwszym etapie konkursu Uczelniane Komisje Konkursowe (składające się między innymi z władz uczelni i samorządu studentów) wyłonią najlepszych studentów danej uczelni. W kolejnym etapie Regionalne Komisje Konkursowe (rektorzy uczelni biorących udział w konkursie, regionalni patroni honorowi oraz sponsorzy) wybiorą najlepszych studentów każdego województwa.

W finale zmagań spośród zwycięzców poszczególnych województw Krajowa Komisja Konkursowa (w jej skład wejdą m.in. wybrane przez organizatorów autorytety nauki lub biznesu, ogólnopolscy patroni honorowi) wyłoni najlepszego studenta Polski, który otrzyma Studenckiego Nobla.

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji konkursu był Paweł Matusik z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zgłosiło się do niej 790 studentów ze 116 uczelni w kraju.

PAP - Nauka w Polsce

2012-04-06 ,