Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wybrano najlepsze prace dyplomowe z dziedziny designu

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ef97c483091587225.jpg
Wybrano najlepsze prace dyplomowe z dziedziny designu
System identyfikacji wizualnej, rower miejski, biżuteria modułowa – to najlepsze tegoroczne prace dyplomowe z dziedziny designu. Konkurs na Najlepsze Dyplomy Projektowe Akademii Sztuk Pięknych rozstrzygnięto w środę w Katowicach.

Autorką najlepszej pracy – laureatką Nagrody Rektorów ASP w wysokości 17,5 tys. zł została Joanna Michałek z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej praca to system identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa przemysłu drzewnego.

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15 tys. zł przypadła Rafałowi Kowalczykowi z ASP w Łodzi za projekt roweru miejskiego. Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w wysokości 10 tys. zł przyznano Kamili Mróz z ASP we Wrocławiu za biżuterię modułową.

Nagroda Prezydenta Katowic w wysokości 7 tys. zł przypadła Joannie Sichel z ASP w Gdańsku za chodzik dla osób z osłabieniem kończyn dolnych. „Tegoroczny konkurs pokazuje różnorodność nauczania na kierunkach projektowych na polskich publicznych uczelniach. Przypomina też, że każda rzecz w naszym otoczeniu ma swojego autora” – powiedział PAP menadżer Galerii ASP w Rondzie Sztuki w Katowicach Adrian Chorębała.

Wśród 28 prac z siedmiu uczelni, które można oglądać w tej galerii do końca sierpnia, są m.in. narzędzie ułatwiające odbiór informacji osobom dyslektycznym, aplikacje na urządzenia mobilne, lampy zasilane alternatywnymi źródłami energii, stroje będące rodzajem artystycznej instalacji, komiks, fotograficzna sesja mody, krój czcionki, fotel czy ekologiczne torby.

„W ocenie były brane pod uwagę m.in. spójność koncepcji, funkcjonalność i jakość wykonania, a także wdrożenie danego projektu” – poinformował Chorębała.

Konkurs na najlepsze dyplomy projektowe akademii sztuk pięknych zorganizowano już po raz czwarty. Ideą konkursu powołanego do życia przez rektorów uczelni artystycznych, a organizowanego przez katowicką ASP, jest promowanie młodych projektantów oraz zapewnienie im dobrego startu w życie zawodowe. Wielu spośród laureatów konkursu szybko odnajduje się na rynku pracy, a ich projekty są realizowane.

Na wystawie zaprezentowano prace dyplomantów: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

PAP - Nauka w Polsce


2013-07-26 ,