Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wrocław walczy o polską siedzibę Facebooka

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_26c359642f3193869.jpg
Wrocław walczy o polską siedzibę Facebooka

Po tym jak jedna z agencji przestała być oficjalnym partnerem Facebooka w Polsce, internauci zastanawiają się, kogo teraz wybierze Mark Zuckerberg. Facebook ma w planach otwarcie biura w Polsce. Nie wiadomo jeszcze gdzie. Z własną inicjatywą wyszli organizatorzy akcji „Wybieram Wrocław”, która powstała… na Facebooku. Trójka właścicieli bloga www.studiumprzypadku.com chce przekonać internetowego giganta do założenia siedziby portalu w stolicy Dolnego Śląska.

Chcąc zwrócić uwagę założyciela Facebooka, grupa przyjaciół uznała, że warto skorzystać z możliwości jakie daje Facebook. Stworzyli aplikację pozwalająca na poparcie kandydatury Wrocławia. Pierwszego dnia skorzystało z niej ponad 700 osób. Do głosowania zachęcał też Prezydent Rafał Dutkiewicz, na swoim oficjalnym profilu.

Wśród opinii przemawiających za Wrocławiem, najczęściej padają odpowiedzi, że powstał tu najlepszy polski start-up w historii, czyli Nasza-Klasa. Poza tym stolica Dolnego Śląska inwestuje m.in. w projekt EIT+, czyli centrum rozwoju nauki, w tym teleinformatyki. Pikanterii całej akcji dodaje fakt, że to właśnie we Wrocławiu swoją siedzibę ma największy konkurent Facebooka, czyli Google.

Z darmowej aplikacji może skorzystać każdy. Jest dostępna pod adresem: facebook.com/wybieramwroclaw

Podpisy będą zbierane do 22-ego stycznia włącznie. Po tym czasie przekazane zostaną je do głównego biura Facebooka, razem z listą osób, które popierają taki pomysł. Do tych, którzy zagłosują, trafi kopia wiadomości, jaką otrzyma Mark Zuckenberg.

Artykuł pochodzi z portalu

2012-01-20 ,