Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wręczono jubileuszowe Wrocławskie Magnolie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_6c871974a3723883.jpg
Wręczono jubileuszowe Wrocławskie Magnolie

W dziesiątej edycji konkursu Wrocławskie Magnolie nagrodzono pięcioro autorów prac dyplomowych i wręczono pięć wyróżnień. Władze Wrocławia w ten sposób już od dekady wspierają młode talenty akademickie.

Ideą tej nagrody jest dążenie, by efekty prac dyplomowych absolwentów wrocławskich uczelni były w praktyce realizowane i służyły poprawie życia wrocławian. Dlatego też szczególny nacisk kładzie się na osiągnięcia z dziedziny ochrony zdrowia i środowiska.

Jak powiedział PAP jeden z laureatów tegorocznego konkursu, absolwent Uniwersytetu Medycznego Adam Borysławski, był on zaskoczony takim wyróżnieniem. Jest diagnostą medycznym, pracę dyplomową napisał na temat: „Identyfikacja narkotycznym odmian konopi Cannabis sativa metodą multipleks PCR”.

– Wielu moich kolegów miało na pewno nie mniej wartościowe prace dyplomowe. Trudno mi ocenić, co przesądziło o nagrodzie dla mnie. Jednak czuję się zaszczycony – dodał Borysławski.

– Konkurs jest sukcesem środowiska akademickiego, a ze strony władz miasta to najlepiej wydane pieniądze – powiedział podczas uroczystości wręczania nagród prof. Tadeusz Luty, doradca prezydenta Wrocławia ds. uczelni wyższych.

Na nagrody finansowe przeznaczono łącznie 40 tys. zł. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się pięcioro absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: Ada Fudała, Joanna Kosiek, Paweł Mieszalski, Wanda Sobieraj, Alicja Tarnowska, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Magdalena Sobolewska i Jarosław Kowalczyk. Nagrody otrzymali również: Katarzyna Cincio-Gajewska (Politechnika Wrocławska), Jadwiga Tomczyńska (Akademia Muzyczna) i Ilona Zając (Akademia Wychowania Fizycznego).

W organizowanym od 10 lat przez Urząd Miejski Wrocławia konkursie Wrocławska Magnolia każda z publicznych wrocławskich uczelni ma prawo zgłosić po pięć prac dyplomowych. W jury konkursu zasiadają przedstawiciele magistratu i środowiska akademickiego.

PAP - Nauka w Polsce

2013-05-27 ,