Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wkrótce nabór do konkursu o stypendia L’Oreal

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_2737ee87f65920475.jpg
Wkrótce nabór do konkursu o stypendia L’Oreal

Stypendia wynoszące po 27 tys. zł dla doktorantek i po 32 tys. zł dla habilitantek są do zdobycia w konkursie na stypendia naukowe L’Oreal Polska dla Kobiet i Nauki przy wsparciu Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Nabór zgłoszeń potrwa od 2 kwietnia do 31 maja.

W obecnej, trzynastej już edycji konkursu, zmieniona została proporcja przyznawanych stypendiów - nagrodzone zostaną 3 habilitantki oraz 2 doktorantki (w ubiegłych latach były to 2 habilitantki i 3 doktorantki). Od ubiegłego roku podniesione zostały też sumy stypendiów: doktorantki otrzymywać będą 27 tys. zł rocznie, a habilitantki 32 tys. zł. (w zeszłym roku każda z tych kwot była o 2 tys. zł niższa).

Celem konkursu jest promocja kobiet i ich osiągnięć zawodowych oraz popularyzacja nauki. Każdego roku program wyłania młode talenty, których przykład ma zachęcić następne pokolenia do wstąpienia na drogę nauki.

Stypendystki podejmują wyzwania badawcze w dziedzinie m.in. medycyny, biotechnologii, biologii. Przez swój program L’Oreal pragnie wyrazić uznanie dla ich osiągnięć i zachęcić do kontynuacji prac zmierzających do rozwoju nauki.

Na liście stypendystek L’Oreal Polska/UNESCO jest już sześćdziesiąt kobiet. Prowadzą one badania w Białymstoku, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Warunkiem przystąpienia do konkursu, zarówno dla doktorantek (granica wieku 35 lat), jak habilitantek (do 45 lat), jest końcowy etap realizacji pracy. Kandydatury oceniane są przez 13 jurorów – wybitnych autorytetów polskiego życia naukowego, wśród nich 3 stypendystki z lat ubiegłych, mające dziś tytuł naukowy profesora.

Niezbędne informacje znaleźć można na stronie: www.lorealdlakobietinauki.pl

PAP - Nauka w Polsce

2013-03-25 ,