Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wiosna Biologów zagości w Szczecinie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_4370af35592962247.jpg
Wiosna Biologów zagości w Szczecinie

Dlaczego łączymy się w pary? Czy bezkręgowce wiodą denne życie? Którędy do naszej kuchni zakrada się biochemia? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas Wiosny Biologów. W piątek 12 kwietnia organizuje ją Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

W ramach Wiosny Biologów Wydział Biologii przygotował ponad czterdzieści pokazów i warsztatów, atrakcyjne laboratoria, a także wystawę, konkurs i inne ciekawostki.

– Poprzez Wiosnę Biologów chcemy przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób, przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich młodzieży z bliska – informuje rzecznik Uniwersytetu Szczecińskiego Julia Poświatowska.

Organizatorzy zapraszają m.in. na prezentację przedstawicieli kilkunastu gatunków węży, połączoną z pokazem żywych okazów. Profesor Dariusz Wysocki przedstawi, cieszący się ogromną popularnością podczas poprzedniej edycji, wykład dotyczący czynników determinujących sposoby dobierania się ludzi w pary. Uczestnicy będą także rozpoznawać zapachy roślin leczniczych oraz poznają okrzemki – wyznacznik czystości wody. Ci, którzy mają w domu psa, kota lub kanarka dowiedzą się, w jaki sposób uczą się ich zwierzęta. W programie nie zabraknie też laboratoriów, podczas których będzie można wyizolować DNA z kiwi, banana, bądź truskawki.

– Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy będą samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzą się pod mikroskopem temu, co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotują preparaty, aby lepiej poznać magiczny świat fauny i flory – zapowiada rzecznik szczecińskiej uczelni.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w piątek 12 kwietnia, na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c. Wstęp na nie jest wolny, na część obwiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc. Wiosna biologów trwać będzie od godz. 9 do 19.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.wiosnabiologow.univ.szczecin.pl/

PAP - Nauka w Polsce

2013-04-08 ,