Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Wielkopolska: Załóż własną firmę dzięki innowacyjnej preinkubacji

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_b48a66c8cf854687.jpg
Wielkopolska: Załóż własną firmę dzięki innowacyjnej preinkubacji

Już 20 maja 2013 r. rozpoczyna się rekrutacja do udziału w Virtualnym Inkubatorze Przedsiębiorczości – innowacyjnym projekcie realizowanym na terenie Wielkopolski. VIP realizowany jest przez Fundację ProRegio w Poznaniu wraz z Kaliskim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz szwedzką Fundacją Teknikdalen.

Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości to projekt, którego głównym celem jest wdrożenie nowatorskiej usługi wirtualnej preinkubacji na obszarze Wielkopolski. W programie wezmą udział osoby zamierzające założyć działalność gospodarczą, które przez najtrudniejszy pierwszy okres funkcjonowania nie będą jej rejestrowały i będą działały w obrębie utworzonego Inkubatora. Po weryfikacji rynkowej pomysłu oraz jego okrzepnięciu w pełni przygotowane firmy będą rejestrowane. Usługa ta ma pomóc w likwidowaniu barier istniejących na drodze do założenia własnego biznesu. A wszystko to dzięki temu, że kompleksowe wsparcie VIP-a świadczone będzie w jednym miejscu i na odległość za pośrednictwem specjalnie utworzonej platformy internetowej. VIP jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego udział w nim jest całkowicie bezpłatny. W ramach projektu preinkubowani otrzymają kompleksowe wsparcie prawno-księgowe, dostęp do szkoleń e-learningowych, artykułów eksperckich, forum i bezpłatnej infolinii. Ponadto będą mogli liczyć na konsultacje w zakresie marketingu oraz finansów.

Projekt skierowany jest do osób chcących założyć działalność gospodarczą zamieszkujących powiaty w województwie wielkopolskim o stosunkowo niskim wskaźniku przedsiębiorczości, czyli powiaty: złotowski, pilski, czarnkowsko-trzcianecki, chodzieski, wągrowiecki, międzychodzki, szamotulski, grodziski, średzki, koniński, kolski, jarociński, pleszewski, turecki, gostyński, krotoszyński, kaliski, rawicki, słupecki oraz ostrzeszowski.

Dla najaktywniejszych firm działających w ramach VIP, które będą mogły pochwalić się najlepszymi rezultatami, przewidujemy atrakcyjne nagrody finansowe.

Szczegółowe informacje na temat Virtualnego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.vip.proregio.org.pl.

2013-05-15 ,