Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawskie szkoły biznesu trzymają wysoki poziom

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ddacf957d89405974.jpg
Warszawskie szkoły biznesu trzymają wysoki poziomPomimo opinii, że rodzime uczelnie nie stoją na najwyższym poziomie, polskie (a dokładniej rzecz ujmując: warszawskie) uczelnie biznesu po raz kolejny zostały docenione w międzynarodowym rankingu. Tym razem przez francuską firmę Eduniversal.

Eduniversal to firma doradcza, specjalizująca się w szkolnictwie wyższym. Co roku publikuje ranking najlepszych szkół biznesowych, wybierając je spośród tysiąca szkół ze 153 krajów. To właśnie w tym rankingu uczelnie warszawskie zajęły wysokie miejsca.

Na szóstym miejscu znalazła się Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, i jest to najwyżej sklasyfikowana polska uczelnia w tym zestawieniu. Dodatkowo uczelnia ta otrzymała oznaczenie 5 palm, co oznacza, że jest uznawana za szkołę mającą znaczący wpływ na międzynarodową naukę.

Co prawda jeszcze wyżej (bo na 3. miejscu) znalazł się Uniwersytet Warszawski, ale tylko z jednym wydziałem - Zarządzania. Dodatkowo szkoła ta otrzymała tylko 4 palmy (co oznacza, że jest "tylko" znana w świecie).

Na 8 miejscu (ex aequo z Uniwersytetem Corvinus z Budapesztu) znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego. Również i ona otrzymała 4 palmy.

Tak wysokie lokaty polskich uczelni na pewno cieszą, jednak trzeba pamiętać, że ranking nie jest tworzony jako jednolita lista dla całego świata. Szkoły dzielone są bowiem w zależności od regionu geograficznego - zajęte przez polskie uczelnie pozycje w klasyfikacji dotyczą regionu Europy Wschodniej. Najlepszy w regionie okazał się Uniwersytet W Petersburgu.

Więcej informacji na temat rankingu a także przygotowującej go instytucji można znaleźć na stronie internetowej Eduniversal.
2012-11-05 ,