Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

W Rzeszowie otwarto pierwszą w regionie uczelnianą strzelnicę elektroniczną

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_01e9e858074611042.jpg
W Rzeszowie otwarto pierwszą w regionie uczelnianą strzelnicę elektroniczną

W Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie we wtorek została otwarta pierwsza na Podkarpaciu nowoczesna uczelniana strzelnica elektroniczna. Studenci będą się uczyć na niej strzelać z replik prawdziwej broni.

Ze strzelnicy będą korzystać głównie studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne podczas zajęć z przedmiotu „Użycie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej”. Zajęcia na strzelnicy elektronicznej rozpoczną się jeszcze w tym semestrze.

Jak poinformował rzecznik uczelni Przemysław Pawlak, zajęcia na strzelnicy mają służyć lepszemu przygotowaniu studentów do przyszłej pracy.

– Trening strzelecki zdecydowanie ułatwi im w przyszłości ubieganie się o etat w różnych służbach mundurowych, w których funkcjonariusze muszą być doskonale przygotowani do użycia broni palnej – podkreślił Pawlak.Strzelnica elektroniczna w Wyższej Szkole Prawa i Administracji pozwala na szkolenie w strzelaniu na każdym poziomie zaawansowania. Treningi mogą być prowadzone przy pomocy emiterów laserowych widzialnych i niewidzialnych, a także przy użyciu prawdziwej broni. Strzelnica wyposażona jest w repliki broni Glock 17 i Beretta z symulatorem odrzutu, imitującym użycie prawdziwej broni palnej.

Ćwiczenia wyświetlane są na ekranie przy pomocy rzutnika multimedialnego. – W zależności od oprogramowania zainstalowanego na komputerze, może to być trening strzelecki lub interaktywna symulacja interwencji, oparta na scenariuszach filmowych, której finał uzależniony jest od postawy, działań i środków przymusu, użytych przez ćwiczącego – wyjaśnił rzecznik.

PAP - Nauka w Polsce

2013-05-21 ,