Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

W Kielcach powstało uniwersyteckie Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_08b69c28ff2999514.jpg
W Kielcach powstało uniwersyteckie Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu
Wsparcie komercjalizacji osiągnięć naukowych i pomoc dla studentów w otwieraniu własnych firm – to niektóre z działań, jakie będzie podejmowało Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dwukondygnacyjny, nowocześnie wyposażony budynek powstał na terenie kampusu uniwersyteckiego przy ul. Świętokrzyskiej. Centrum będzie częścią Wydziału Zarządzania i Administracji UJK. Otwarcie instytucji zaplanowano na czwartek.
 
W opinii prodziekan ds. ogólnych i finansowych wydziału dr Anny Dybały, działalność placówki będzie istotna dla rozwoju społecznego i ekonomicznego województwa świętokrzyskiego. „Chcemy, aby centrum przyciągało do współpracy partnerów naukowych i biznesowych nie tylko z kraju, ale także z zagranicy” - powiedziała PAP Dybała.
 
W ramach instytucji powstało Centrum Edukacji i Monitoringu Polityki Integracyjnej, które będzie m.in. świadczyło usługi doradcze dla przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i instytucji otoczenia biznesu oraz pomagało w ich kooperacji ze światem nauki.
 
Z kolei studenci, którzy będą chcieli założyć własne firmy, znajdą pomoc w Akademickim Preinkubatorze Przedsiębiorczości. Otrzymają tu doradztwo w zakresie tworzenia biznesplanów, prowadzenie księgowości i znajomości przepisów prawa, koniecznych przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
 
W centrum będą funkcjonowały także: Akademickie Biuro Karier i Uniwersytecki Ośrodek Kształcenia Kadr dla Gospodarki. Swoją siedzibę znajdą w nim również jednostki instytutowe Wydziału Zarządzania i Administracji, zajmujące się badaniem rozwoju regionu i współpracy nauki z biznesem.
 
W czwartek po oficjalnej uroczystości otwarcia obiektu, w Centrum zaplanowano warsztaty przedsiębiorczości i budowania systemu komunikacji nauki z biznesem oraz panele dyskusyjne, poświęcone problemom gospodarki. Zajęcia, przeznaczone dla studentów i uczniów świętokrzyskich szkół, odbędą się w ramach trwającego od 10 października Kieleckiego Festiwalu Nauki.
 
Budowa Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK kosztowała ponad 22 mln zł. Ok. 81 proc. tej kwoty pochodziło ze środków Unii Europejskiej.
 
2013-10-17 ,