Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

W Katowicach ruszył projekt edukacyjny "Studia dla odmiany"

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_03abbd0e506805920.jpg
W Katowicach ruszył projekt edukacyjny

Pomoc przy wyborze uczelni i kierunku studiów oraz promocja uczelni to główne cele Katowickiego Projektu Edukacyjnego "Studia dla odmiany", który zainaugurowano w piątek w Katowicach.

– Projekt „Studia dla odmiany” jest kontynuacją akcji, którą Katowice zapoczątkowały kilka lat temu pod hasłem „Studiuj w Katowicach”. W głównej mierze projekt jest oparty na stronie internetowej, na której młodzi ludzie będą mogli znaleźć nie tylko informacje o uczelniach i kierunkach; serwis będzie również na bieżąco informował o tym, co się dzieje w mieście - powiedział PAP Marcin Stańczyk z wydziału promocji Urzędu Miasta w Katowicach.

Serwis znajduje się na stronie http://www.studiadlaodmiany.pl/

Jego celem jest pomoc przy wyborze uczelni i kierunku studiów w Katowicach. Można w nim również znaleźć wiele ważnych - z punktu widzenia przyszłych studentów - informacji, m.in. na temat szkoleń zawodowych i kursów, możliwości mieszkaniowych, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Studenci dowiedzą się z niego także, gdzie można zjeść i się bawić.

– W serwisie można będzie także znaleźć informacje o potencjale zawodowym firm i instytucji z terenu Katowic. Katowice są bowiem nie tylko silnym ośrodkiem akademickim, ale i zawodowym; wskaźnik bezrobocia jest jednym z najniższych w kraju (na koniec grudnia 2012 stopa bezrobocia w mieście wyniosła 5,2 proc. - PAP) – zaznaczył Stańczyk.

Przedsięwzięcie jest realizowane m.in. przez Urząd Miasta w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, agencję Kopalnia Pomysłów. Projekt wspiera Wojewódzki Urząd Pracy.

W Katowicach jest ponad 20 uczelni publicznych i niepublicznych, w których studiuje - jak podaje Urząd Miasta - ok. 80 tys. studentów.

PAP -  Nauka w Polsce

2013-03-25 ,